Trwa ładowanie...
dze4jjf

Zmarła piosenkarka Lesley Gore

W wieku 68 lat zmarła Lesley Gore, piosenkarka i autorka tekstów, która jako 16-latka zasłynęła z przeboju "It's My Party" - podaje "The New York Times".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lesley Gore (zdj. arch.)
Lesley Gore (zdj. arch.) (Eastnews, Fot: AP Photo/Marty Lederhandler)
dze4jjf

Lesley Gore urodziła się w 1946 roku w Nowym Jorku. Gdy miała 16 lat, nagrała swój pierwszy przebój. Piosenka "It's My Party" szybko stała się numerem 1 na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 i utorowała młodej artystce drogę do sławy.

Inne przeboje Gore to m.in. "She's A Fool," ''Sunshine, Lollipops and Rainbows," ''That's the Way Boys Are" i "Maybe I Know." W połowie lat 60. Gore rozpoczęła naukę w Sarah Lawrence College, co w znacznym stopniu zahamowało jej karierę. Ostatnim dużym przebojem artystki był utwór "California Nights" z 1967 roku, który wykonała w kultowym amerykańskim serialu "Batman".

W 1980 roku Gore napisała utwór do filmu "Sława", za którą została nominowana do Oscara. Była także współautorką piosenki "My Secret Love" do filmu "Grace of My Heart" Allison Anders.

Gore od kilku lat zmagała się z nowotworem płuc. Zmarła w University Langone Medical Center w Nowym Jorku - poinformował długoletni partner artystki, Lois Sasson.

Źródło: "The New York Times", WP

dze4jjf

Podziel się opinią

Share
dze4jjf
dze4jjf