WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł przewodniczący Rady Miejskiej Władysław Husejko

W środę po długiej chorobie zmarł w szpitalu przewodniczący Rady Miejskiej w Koszalinie, były marszałek województwa zachodniopomorskiego Władysław Husejko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władysław Husejko z byłym premierem Tadeuszem Mazowieckim
Władysław Husejko z byłym premierem Tadeuszem Mazowieckim (PAP, Fot: Jerzy Undro)
WP

Informacje o śmierci samorządowca przekazali rzecznicy Urzędu Miasta w Koszalinie i Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Na znak żałoby flaga miasta oraz flagi województwa zostały opuszczone do połowy.

Władysław Husejko miał 60 lat. Z samorządem i administracją publiczną był związany od 22 lat. W latach 1990-98 był wiceprezydentem Koszalina. Od 1994 r. do 1998 r. był jednocześnie radnym miasta.

W latach 1998-2001 pełnił funkcję wicewojewody zachodniopomorskiego. W latach 2002-2006 był radnym miasta Koszalina. W 2006 r. został radnym i wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego. W 2008 r. został powołany na marszałka. Stanowisko to piastował przez dwa lata. W 2010 r. został wybrany na radnego Koszalina, pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej.

WP

Był absolwentem wydziału mechanicznego Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie (1978) oraz wydziału ekonomii i zarządzania Politechniki Koszalińskiej (2007). Przez kilka lat pracował na tej uczelni - najpierw jako kierownik Ośrodka Elektronicznej Techniki Obliczeniowej, następnie jako zastępca dyrektora Parku Naukowo-Technologicznego. Ostatnim miejscem pracy Władysława Husejki był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Był dyrektorem koszalińskiego biura funduszu.

Władysław Husejko był członkiem Unii Wolności, a od 2005 r. należał do Platformy Obywatelskiej.

Był żonaty, miał troje dzieci i troje wnucząt.

Polub WP Wiadomości
WP
WP