ycipk-16e8d4

Złe wieści dla opozycji. Badania Instytutu Pollster wykazują pewien trend

Z sondażu Instytutu Badań Pollster dla SE.pl i NOWA TV wynika, że Prawo i Sprawiedliwość popiera 36 proc. Polaków. To oznacza, że partia rządząca zwiększyła poparcie o 3 pkt. proc. w porównaniu z badaniem tego samego instytutu opublikowanym 3 sierpnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło
Prezes Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło (East News)
ycipk-16e8d4

Według sondażu Platformę Obywatelską popiera 22 proc. wyborców. Kukiz'15 wg Pollster może liczyć na 12 proc. głosów a Nowoczesna na poparcie rzędu 11 proc. Do Sejmu dostałyby się jeszcze SLD (7 proc. głosów) i PSL z 5 proc. poparciem.

Poza parlamentem znalazłbyby się partie Razem (4 proc.) i Wolność (3 proc.).

To oznacza, że w porównaniu z poprzednim badaniem Pollstera - najwięcej straciła Platforma Obywatelska, która 3 sierpnia mogła liczyć na poparcie na poziomie 26 proc. Nowoczesna i Kukiz'15 zaliczyły nieznaczne wzrosty popularności (odpowiednio o 2 i 1 pkt proc.).

ycipk-16e8d4

W przypadku takiego rozstrzygnięcia Prawo i Sprawiedliwość z 38 proc. miejsc w Sejmie musiałoby szukać koalicjanta. Wtedy jednak z pomocą mogłoby przyjść ugrupowanie Pawła Kukiza, które wówczas uzyskałoby 13 proc. miejsc.

Badania Pollstera pokazują trend wzrostu poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Notowania partii Jarosława Kaczyńskiego nieustannie rosną od 14 maja br. Wówczas na PiS chciało głosować 30 proc. respondentów. W następnym badaniu 12 czerwca - 32 proc, a 3 sierpnia -33 proc.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-16e8d4

ycipk-16e8d4
ycipk-16e8d4