Trwa ładowanie...
d377qyw

Ziobro: Praworządność w Polsce ma się dobrze. Chcemy, żeby było jeszcze lepiej

Minister Sprawiedliwości skomentował decyzję Komisji Europejskiej o uruchomieniu art. 7 wobec Polski. - Za tą decyzją stoją prywatne interesy. To koledzy Tuska i Bieńkowskiej - powiedział Ziobro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro bronił prezydenckich projektów ustawy o SN i KRS
Zbigniew Ziobro bronił prezydenckich projektów ustawy o SN i KRS (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
d377qyw

Zbigniew Ziobro skrytykował uruchomienie przez UE procedurę związaną z art. 7. - Oni są ze wszystkiego niezadowoleni. Zmiany mają służyć poprawieniu sądownictwa w Polsce. Obecny stan rzeczy odbija się na naszej gospodarce i widzi to każdy Polak - stwierdził.

Wina Tuska

Poseł Zjednoczonej Prawicy wskazał kto stoi za decyzją, która uderza w Polskę. - Cele przedstawiane przez KE są zupełnie inne. Kryją się za tym prywatne interesy. Tam są koledzy Tuska i Bieńkowskiej. Można to porównać do opozycji totalnej - mówił prokurator generalny.

d377qyw

Potem "Gość Wiadomości" kontynuował wątek niesłusznej ingerencji w polskie sprawy. - Oni chcą, żebyśmy wprowadzali zmiany tak, aby było po staremu. Sądy w Luksemburgu czy w Niemczech funkcjonują tak samo. Tam też sędziowie są wybierani przez polityków. Chcemy naprawić tę patologię w polskim sądownictwie. Powinniśmy być za to chwaleni, a nie ganieni - dodał.

Jesteśmy atakowani

Ziobro odniósł się również do zarzutów o nierównym wieku emerytalnym dla kobiet i mężczyzn wśród sędziów. - Polska jest obiektem napaści. Za czasów rządów PO nie było z tym problemów. To pokazuje hipokryzję. Chcemy porozumienia i konsensusu na zasadach partnerskich - wskazał minister.

Prokurator generalny pochwalił też decyzję Andrzeja Dudy, który zapowiedział podpisanie ustaw o KRS i SN. - Stanął na wysokości zadania. Nie damy się traktować jak państwo wasalne, nikt nam nie będzie narzucał swoich racji. Musimy bronić naszych interesów - mówił w rozmowie z Danutą Holecką.

d377qyw

Zobacz również: Andrzej Duda podpisze ustawy i SN i KRS

Na sam koniec poseł Solidarnej Polski odniósł się do głosów o odrzuceniu reform. - Z całym szacunkiem, ale prof. Strzembosz jest w błędzie. Wszyscy pamiętamy sędziego na telefon. Takie działania jakie wykonują sędziowie Żurek czy Gersdorf powołują brak zaufania do sądownictwa. Wcześniej wiele osób myślało o kręceniu lodów - zaznaczył.

Źródło: TVP Info

d377qyw

Podziel się opinią

Share

d377qyw

d377qyw
Więcej tematów