Trwa ładowanie...
d31tyzo

Ziobro oskarża ich o śmierć ojca. Lekarze ponownie stanęli przed sądem

W Sądzie Okręgowym w Krakowie rozpoczęła się rozprawa lekarzy, którzy byli odpowiedzialni za leczenie ojca Zbigniewa Ziobry. To pierwszy z czterech zaplanowanych terminów.
Share
Sąd Okręgowy w Krakowie rozpatruje apelację ws. lekarzy,  którzy zajmowali się ojcem Zbigniewa Ziobry
Sąd Okręgowy w Krakowie rozpatruje apelację ws. lekarzy, którzy zajmowali się ojcem Zbigniewa ZiobryŹródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
d31tyzo

W sądzie pojawili się oskarżyciele posiłkowi Witold Ziobro i jego matka Krystyna Kornicka - Ziobro. - Nasi klienci nie są usatysfakcjonowani zapadłym orzeczeniem. W naszym przekonaniu doszło do szeregu uchybień o charakterze procesowym, a te przełożyły się na błędne ustalenia faktyczne, które skutkowały niezasadnym uniewinnieniem oskarżonych - mówił mec. Adam Gomoła.

Zarzuty dotyczą niepowołania biegłych z innego ośrodka, zaniechania przesłuchania ludzi, którzy złożyli opinię uzupełniającą i pominięcie kilkunastu opinii lekarskich złożonych przez oskarżycieli posiłkowych - podaje rmf24.pl.

Zobacz także: Tomasz Siemoniak: nie wierzę w istnienie gadających futrzaków

Sprawa dotyczy ojca Zbigniewa Ziobry, który zmarł w 2006 r. Prokuratura dwukrotnie odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie argumentując, że lekarze nie popełnili błędu w trakcie leczenia ojca ministra sprawiedliwości. W 2011 r. rodzina wniosła własny akt oskarżenia, do którego w 2016 r. dołączyła prokuratura.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31tyzo

Podziel się opinią

Share
d31tyzo
d31tyzo
Więcej tematów