Trwa ładowanie...
d2sx26u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zidentyfikowano 127 ofiar katastrofy malezyjskiego boeinga

Holenderscy eksperci medycyny sądowej zidentyfikowali dotąd 127 z 298 ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu, który rozbił się 17 lipca na wschodzie Ukrainy - poinformowała telewizja NOS. Wśród 20 ostatnio zidentyfikowanych jest 15 Holendrów. Narodowości pięciu pozostałych ofiar nie podano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Separatysta na miejscu katastrofy malezyjskiego boeinga - zdjęcie archiwalne
Separatysta na miejscu katastrofy malezyjskiego boeinga - zdjęcie archiwalne (PAP/EPA, Fot: Anastasia Vlasova)
d2sx26u

Poszukiwania szczątków prowadzone na miejscu katastrofy przez ekipy z Holandii, Australii i Malezji zostały przerwane w ubiegłym tygodniu z powodu trwających w tym regionie wschodniej Ukrainy starć sił ukraińskich z prorosyjskimi separatystami. Władze Holandii mają jednak nadzieję, że ekipy poszukiwawcze będą mogły powrócić na miejsce katastrofy boeinga w obwodzie donieckim.

Samolot linii Malaysia Airlines lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur został zestrzelony 17 lipca pociskiem rakietowym ziemia-powietrze. W katastrofie zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga - łącznie 298 osób, w większości obywatele Holandii.

Zachód oskarża o zestrzelenie prorosyjskich separatystów, kontrolujących rejon, gdzie spadł samolot. Separatyści i Moskwa zrzucają odpowiedzialność na Kijów.

Agencja AFP pisze, że holenderscy eksperci badający przyczyny katastrofy wyrazili w poniedziałek nadzieję na sporządzenie wstępnego raportu w ciągu "kilku tygodni". Prokuratura twierdzi, że to największe dochodzenie w historii Holandii.

d2sx26u

Podziel się opinią

Share

d2sx26u

d2sx26u
Więcej tematów