Trwa ładowanie...

"Zdradził mnie z partyjną koleżanką w Sejmie". Była żona Kamińskiego zbiera podpisy pod projektem, który powstrzyma tego typu incydenty

Anna Kamińska, była żona posła Mariusza Antoniego Kamińskiego zamierza zorganizować zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy wprowadzającej zaostrzony reżim moralny w parlamencie. Inicjatorzy projektu tłumaczą, że ma on na celu wprowadzenie ładu moralnego w parlamencie.

"Zdradził mnie z partyjną koleżanką w Sejmie". Była żona Kamińskiego zbiera podpisy pod projektem, który powstrzyma tego typu incydentyŹródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
d1rg2b6

„Mój były mąż, poseł dr Mariusz Antoni Kamiński, zdradził mnie z partyjną koleżanką w Sejmie. Mój mąż jest zdrajcą małżeńskim. Nie on jeden. Polski Sejm zdradą małżeńską i rozwiązłością obyczajową stoi. To smutne, że tolerowalismy to dotąd jako Suweren, jako Naród Katolicki. Bo mamy prawo a nawet obowiązek oczekiwać od parlamentarzystów nieskazitelnosci moralnej. To ona powinna być podstawowym kryterium ich doboru.” – pisze Kamińska.

Jej zdaniem człowiek, który dopuszcza się zdrady małżeńskiej jest po prostu zdrajcą, a dla takich osób nie powinno być miejsca w Sejmie i Senacie.

Anna Kamińska publicznie zachęca wszystkie partie polityczne do włączenia się w akcję zbierania podpisów. Projekt, który zostanie odczytany podczas jutrzejszej konferencji prasowej zakłada:

d1rg2b6

Art.1
Udowodniona w postępowaniu sądowym zdrada małżeńska pociąga za sobą postawienie parlamentarzysty przed Trybunałem Stanu i dozywotnie wykluczenie go z Izb Parlamentu.
Art.2
Przed zaprzysiezeniem na posla/senatora osoba zobowiązana jest do upublicznienia pisemnej zgody współmałżonka do pełnienia mandatu.
Art.3
Prawo zaprzysiezenia na posła/senatora przysluguje jedynie osobom pozostajacym w związku małżeńskim. Osoby stanu wolnego są tego prawa pozbawione.
Art.4
Poseł/senator kandydujac do Sejmu/Senatu podpisuje deklarację, w której zobowiązuje się do zrzeczenia się mandatu w przypadku transgresji zasad wierności małżeńskiej.
Art.5
Posłowie i senatorowie RP są w swojej postawie moralnej nieskazitelni dbając w szczegolnosci o swój wizerunek jako mężów i ojców, i dopiero potem jako posłów i senatorów. Taka nieskazitelność zapewni wzór do naśladowania dla całego Narodu.

oprac: Klaudia Stabach

d1rg2b6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rg2b6
Więcej tematów