Trwa ładowanie...

ZDF: usuwamy hashtagi bez związku z tematami naszych materiałów

Wpisy oznaczone hashtagiem #GermanDeathCamps#GermanNotNazi #GermanNotPolish, które nie są związane z tematem zamieszczanych na stronie materiałów będą usuwane, a ich autorzy będą blokowani - zapowiedziała na swoim profilu na Facebooku niemiecka telewizja publiczna ZDF.

ZDF: usuwamy hashtagi bez związku z tematami naszych materiałówŹródło: Wikipedia
d40tveo
d40tveo

"Od wczoraj na naszych stronach pojawiają się komentarze w języku angielskim użytkowników, które składają się przede wszystkim z hashtagu: #GermanDeathCamp#GermanNotNazi#GermanNotPolish. (...) Kolejne spamy, które są umieszczane bez związku z tematami publikowanych materiałów, będziemy usuwać zgodnie z zasadami korzystania z sieci, a osoby zamieszczające je będziemy blokować" - czytamy w oświadczeniu ZDF noszącym datę 18 stycznia.

Niemiecka telewizja przypomniała, że przeprosiny wobec Karola Tendery, który wygrał proces z ZDF, znajdują się od 23 grudnia na stronie internetowej stacji.

W internecie prowadzona jest akcja publikowania komentarzy i grafik z napisami o "niemieckich obozach śmierci" na stronach portali społecznościowych ZDF i innych niemieckich mediów.

d40tveo

- To inicjatywa dotycząca wykonania wyroku przeciwko ZDF w sprawie Karola Tendery. Zakłada ona masowe publikowanie komentarzy na stronach portali społecznościowych ZDF i innych niemieckich mediów - powiedział PAP radca prawny Lech Obara, pełnomocnik występującego przeciwko ZDF Karola Tendery i prezes Stowarzyszenia Pro Patria, który na drodze prawnej występuje o prawidłowe przeprosiny swojego klienta przez ZDF.

Były więzień niemieckiego obozu Auschwitz Karol Tendera wystąpił z pozwem przeciwko ZDF w związku z jej internetowymi publikacjami zawierającymi określenie "polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz". 22 grudnia 2016 roku krakowski Sąd Apelacyjny wydał prawomocny wyrok, na mocy którego ZDF powinna przeprosić Tenderę za użycie tych sformułowań i opublikować na swojej głównej stronie internetowej przeprosiny. Ukazały się one na stronie ZDF zaraz po ogłoszeniu wyroku, ale - zdaniem pełnomocników powoda ze Stowarzyszenia Pro Patria - nie spełniały wymogów.

Jak mówił PAP Lech Obara, przeprosiny opublikowane przez ZDF nie spełniały oczekiwań powoda i jego pełnomocników. - Nie sposób uznać za właściwe opublikowanie odnośnika z logiem ZDF i napisem w języku niemieckim 'Przeprosiny Karola Tendery", po kliknięciu którego najpierw ukazuje się w formie tekstowej tłumaczenie umniejszające winę ZDF i przerzucające odpowiedzialność na francusko-niemiecką stację telewizyjną ARTE, a następnie grafika z przeprosinami, których nie można wyszukać z poziomu wyszukiwarek internetowych - wskazywał prawnik.

Poinformował, że w związku z niesatysfakcjonującą formą przeprosin prawnicy przygotowują się do podjęcia działań na gruncie prawa niemieckiego, tj. na podstawie par. 888 ZPO (Zivilprozessordnung - niemieckiego odpowiednika Kodeksu postępowania cywilnego). Wystosowali do ZDF wezwanie do prawidłowego wykonania wyroku i zastrzegli, że w razie niewykonania podejmą kroki prawne.

- Otrzymaliśmy wyjaśnienia od ZDF, która powołuje się na ograniczenia techniczne i graficzne przy publikacji przeprosin na stronie, ale po konsultacji z fachowcami uznajemy je za absolutnie niewystarczające i kierujemy właśnie pisma do sądu w Moguncji - powiedział Obara.

d40tveo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40tveo
Więcej tematów