Trwa ładowanie...

Zdalne nauczanie. Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję

Zdalne nauczanie zostaje rozszerzone. Premier Mateusz Morawiecki w środę poinformował o wsparciu finansowym, które w tej sytuacji otrzymają nauczyciele. Klasy 1-3 przechodzą na zdalny tryb funkcjonowania.
Share
Zdalne nauczanie. Premier poinformował o nowych obostrzeniach
Zdalne nauczanie. Premier poinformował o nowych obostrzeniachŹródło: NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto
d1bz7yk

- Rozszerzamy nauczanie zdalne na klasy 1-3. Przedłużamy okres nauki zdalnej dla uczniów powyżej 4. klasy do końca listopada - powiedział podczas konferencji w Warszawie w środę Mateusz Morawiecki.

W ten sposób premier potwierdził informacje podawane wcześniej przez money.pl. I poinformował, że być może dojdzie do przesunięcia daty końcowej nowych obostrzeń.

Funkcjonowanie żłobków i przedszkoli pozostaje bez zmian. Nauczanie zdalne w klasach 1-3 zacznie obowiązywać od 9 listopada. Dla dzieci medyków i służb mundurowych zostanie zapewniona możliwość opieki w szkołach.

d1bz7yk

Zdalne nauczanie. Nauczyciele mogą zrefinansować zakup np. kamerki

Nauczyciele będą mogli otrzymać 500 zł w ramach sfinansowania kosztów sprzętu elektronicznego do nauczania zdalnego.

- Krok za granicą, którą dzisiaj wyznaczamy, jest całkowita kwarantanna, całkowity lockdown - powiedział w trakcie konferencji premier. - Jeśli epidemia przekroczy punkt krytyczny, to będziemy musieli wprowadzić bardzo rygorystyczne obostrzenia - dodał.

Premier podkreślił, że liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 mln przypadków. - Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą. Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas - uznał Morawiecki.

d1bz7yk

Zobacz też: Wybory w USA. Radosław Sikorski zwraca uwagę na ciekawe podobieństwo do Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bz7yk

Podziel się opinią

Share
d1bz7yk
d1bz7yk
Więcej tematów