Trwa ładowanie...

Zawieje i zamiecie śnieżne. "Florence" da się we znaki. Synoptycy ostrzegają

Intensywnie opady śniegu, porywisty wiatr, lokalne zawieje i zamiecie śnieżne, w całym kraju śliskie drogi. Tak będzie wyglądać pogoda w Polsce w najbliższych dniach. Synoptycy ostrzegają.
Share
"Florence" przyniesie zmianę pogody
"Florence" przyniesie zmianę pogodyŹródło: ventusky
doyhq1s

Niektórzy jeszcze dobrze nie ochłonęli, po ostatnich intensywnych opadach śniegu i burzach, a już na horyzoncie kolejne załamanie pogody. Niż “Florenz” powoli odsuwa się dalej na północny wschód Europy zaznaczając się jedynie na Podlasiu i Warmii w postaci pojedynczych, ale intensywnych opadów śniegu.

Niewykluczone są pojedyncze burze, podczas których silnie powieje wiatr, powodując zawieje i zamiecie śnieżne. Zachód Polski będzie w zgoła odmiennej aurze. Od północnego zachodu w głąb Polski będzie się przesuwał front atmosferyczny, który przyniesie lokalnie intensywne opady śniegu, powoli zamieniające się w opady deszczu ze śniegiem i deszczu.

Sypnie śniegiem

Uważajmy, bo wtargnięcie z zachodu frontu ciepłego przyniesie ze sobą chmury i intensywniejsze opady śniegu - ostrzegają synoptycy Cumulusa. Najintensywniejsze opady spodziewane są w zachodniej i południowej Polsce (od Zachodniopomorskiego przez Lubuskie i Wielkopolskę po Dolny Śląsk oraz od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Śląsk i Małopolskę po Podkarpacie), gdzie w ciągu dnia spadnie od 5 do 10 cm, a na przedgórzu i w górach nawet do 20 cm śniegu.

doyhq1s

Temperatura maksymalna będzie wynosić od -2°C na wschodzie do 1°C w centrum i 4°C na zachodzie. Na Podhalu temperatura maksymalna około -3°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na zachodzie kraju, wybrzeżu i w górach do 85 km/h, północno-zachodni i zachodni. Spadnie przez to temperatura odczuwalna.

Podczas opadów temperatura będzie systematycznie wzrastać do około zera stopni. Oznaczać to będzie ciężki i lepki śnieg, który nie tylko pogorszy sytuację drogową, ale może być przyczyną awarii sieci elektrycznych.

Zmiana pogody

W nocy z wtorku na środę front przemieści się nieco bardziej na wschód. Na zachodzie kraju występować będą opady deszczu, w centrum i na wschodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem, miejscami również deszcz marznący powodujący gołoledź. Okresami opady o natężeniu umiarkowanym.

doyhq1s

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na górskich terenach Sudetów o 8cm, a Karpat o 20 cm. Temperatura minimalna od -5°C na północnym wschodzie do 0°C w centrum i 4°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, wysoko w górach do 80 km/h, zachodni. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Za frontem zacznie napływać cieplejsze powietrze z zachodu Europy. W środę na termometrach od 2 stopni na wschodzie do 6-7 na zachodzie i północy Polski. W związku ze spodziewanym napływem cieplejszej masy powietrza, w wielu miejscach spodziewać się można także mgieł i zamgleń, które również będą utrudniać poruszanie się na drogach.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

doyhq1s

Podziel się opinią

Share
doyhq1s
doyhq1s
Więcej tematów