Trwa ładowanie...

Zawali się konstrukcja z czterech milionów kostek domina

Budowniczowie rekordowej konstrukcji z czterech milionów 400 tys. kostek domina, jaka powstaje w Leeuwarden - stolicy holenderskiej Fryzji - ułożyli już ponad milion klocków.

Zawali się konstrukcja z czterech milionów kostek dominaŹródło: AFP
d32swlx
d32swlx

Cała zabawa nabiera rozpędu - do zakończenia zostały cztery tygodnie i trzy miliony kostek. Podczas ubiegłorocznego finału w Leeuwarden malowniczo przewróciło się 4 002 136 kostek. W tym roku ułożonych będzie ok. 4,4 miliona. Żeby zapobiec zburzeniu misternej konstrukcji podczas budowy, stawiane są specjalne blokady i zabezpieczenia, których w tegorocznym Domino Day jest ponad 3 tys.

Budowa konstrukcji - która ma przewrócić się 17 listopada na oczach milionów telewidzów - rozpoczęła się 27 września. W 94-osobowej ekipie są obywatele 13 państw Europy - w tym 20 Polaków.

Tegoroczny Domino Day, podczas którego organizatorzy zamierzają pobić rekord Guinnessa w budowaniu i przewracaniu konstrukcji z kostek domina będzie transmitowany do wielu europejskich krajów - również do Polski.

Motywem przewodnim budowniczych jest w tym roku muzyka. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczny finał ma przyćmić swoim dramatyzmem wszystkie dotychczasowe. Wśród do tej pory ujawnionych konstrukcji z kostek są m.in. olbrzymi magnetofon szpulowy, elektroniczny bilard - flipper i gigantyczna, mieniąca się tęczowo płyta kompaktowa. Spadające i przewracające się kostki mają m.in. uruchamiać różne instrumenty muzyczne.

Organizatorzy wielkiego telewizyjnego show mogą w tym roku obawiać się nie tylko błędu popełnionego przez któregoś z budowniczych. Jedna z holenderskich stacji radiowych zaproponowała nagrodę dla osoby, której uda się przewrócić konstrukcję przed terminem i udaremnić próbę pobicia rekordu.

d32swlx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32swlx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj