Trwa ładowanie...

Zawali się konstrukcja z czterech milionów kostek domina

Budowniczowie rekordowej konstrukcji z czterech milionów 400 tys. kostek domina, jaka powstaje w Leeuwarden - stolicy holenderskiej Fryzji - ułożyli już ponad milion klocków.

Share
Zawali się konstrukcja z czterech milionów kostek dominaŹródło: AFP
d17kr27

Cała zabawa nabiera rozpędu - do zakończenia zostały cztery tygodnie i trzy miliony kostek. Podczas ubiegłorocznego finału w Leeuwarden malowniczo przewróciło się 4 002 136 kostek. W tym roku ułożonych będzie ok. 4,4 miliona. Żeby zapobiec zburzeniu misternej konstrukcji podczas budowy, stawiane są specjalne blokady i zabezpieczenia, których w tegorocznym Domino Day jest ponad 3 tys.

Budowa konstrukcji - która ma przewrócić się 17 listopada na oczach milionów telewidzów - rozpoczęła się 27 września. W 94-osobowej ekipie są obywatele 13 państw Europy - w tym 20 Polaków.

Tegoroczny Domino Day, podczas którego organizatorzy zamierzają pobić rekord Guinnessa w budowaniu i przewracaniu konstrukcji z kostek domina będzie transmitowany do wielu europejskich krajów - również do Polski.

d17kr27

Motywem przewodnim budowniczych jest w tym roku muzyka. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczny finał ma przyćmić swoim dramatyzmem wszystkie dotychczasowe. Wśród do tej pory ujawnionych konstrukcji z kostek są m.in. olbrzymi magnetofon szpulowy, elektroniczny bilard - flipper i gigantyczna, mieniąca się tęczowo płyta kompaktowa. Spadające i przewracające się kostki mają m.in. uruchamiać różne instrumenty muzyczne.

Organizatorzy wielkiego telewizyjnego show mogą w tym roku obawiać się nie tylko błędu popełnionego przez któregoś z budowniczych. Jedna z holenderskich stacji radiowych zaproponowała nagrodę dla osoby, której uda się przewrócić konstrukcję przed terminem i udaremnić próbę pobicia rekordu.

d17kr27
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17kr27
d17kr27
Więcej tematów