Trwa ładowanie...
d3n9xc0

Zatrzymanie zabójcy - sukces polskiej policji i FBI

Ryszard Chowaniec, poszukiwany listem gończym lider gangu podejrzanego o co najmniej 6 zabójstw dokonanych w Polsce, został zatrzymany w Nowym Jorku przez FBI. Oprócz Chowańca zatrzymano też członka grupy, Sebastiana Wojnara.

d3n9xc0
d3n9xc0

Do zatrzymania doszło dzięki informacjom zdobytym przez nowosądecki oddział Centralnego Biura Śledczego - powiedział w piątek Paweł Biedziak, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Ryszard Chowaniec był jednym z szefów grupy przestępczej działającej na południu Polski. Gangiem współdowodził zamknięty w więzieniu Władysław Chowaniec, pseud. Al Capone, który przez telefon komórkowy wydawał dyspozycje swojemu bratu Ryszardowi. Policja rozbiła ten gang w styczniu.

Jak podają media początkowo grupa zajmowała się pospolitymi przestępstwami, później wymuszaniem haraczy - m.in. za skradzione samochody i od restauratorów.

Policja podejrzewa grupę o dokonanie co najmniej 6 zabójstw-egzekucji wśród konkurencyjnych gangów w latach 1997-2000.

d3n9xc0

Pod koniec 2000 roku aresztowano 6 członków grupy pod zarzutem 2 morderstw - zastrzelenia mieszkańca Nowego Sącza oraz zabójstwa pod Tarnowem, gdzie skrępowanego mężczyznę wrzucono do rzeki.

W styczniu br. aresztowano kolejnych 6 gangsterów pod zarzutem dokonania następnych 4 zabójstw. Ciała ofiar odnajdywano od października do grudnia ub. r. Po identyfikacji okazało się, że byli to bandyci z innych gangów z okolic Nowego Sącza i Podhala, bądź ludzie, których zabijano na zlecenie.

Wśród zamordowanych był jeden z najlepszych włamywaczy w Małopolsce, specjalizujący się we włamaniach do kas pancernych. (and)

d3n9xc0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n9xc0
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj