Trwa ładowanie...

Zaskakujące "zalecenie" Białorusi po śmierci Leppera

Białoruskie MSZ "z głębokim smutkiem odebrało wiadomość o śmierci Andrzeja Leppera", którego nazwało "wybitnym polskim politykiem" oraz "bezkompromisowym obrońcą interesów prostych ludzi" - podano w komunikacie prasowym ambasady Republiki Białoruś w Polsce. Rzecznik MSZ "zalecił" też Polsce, by zaprosiła niezależnych ekspertów, którzy będą czuwali nad tym, by śledztwo w sprawie śmierci szefa Samoobrony było obiektywne i wszechstronne.
Share
Zaskakujące "zalecenie" Białorusi po śmierci Leppera
Źródło: PAP
d2w0yp9

Andrzej Lepper nie żyje
Taki był Andrzej Lepper - zdjęcia

"W Polsce i poza jej granicami Andrzej Lepper słynął, jako bezkompromisowy obrońca interesów prostych ludzi. Z tego powodu często był narażony na naciski i niezasłużone prześladowania" - dodał cytowany w komunikacie rzecznik MSZ Białorusi Andrej Sawinych.

W jego opinii "śmierć słynnego polityka przed wyborami parlamentarnymi w Polsce wzbudza zaniepokojenie". "Tą sytuację komplikuje fakt, że to nie była pierwsza śmierć wśród kierownictwa partii w tym roku" - głosi oświadczenie Sawinycha. Polskie media napisały o samobójstwie byłego doradcy Leppera ds. kultury Wiesława Podgórskiego, do którego doszło w czerwcu br.

- Apelujemy do polskich władz o przeprowadzenie obiektywnego i wszechstronnego śledztwa tej tragedii. Zalecamy stronie polskiej zaprosić niezależnych ekspertów międzynarodowych, którzy pomogą wykluczyć jakiekolwiek wątpliwości w obiektywności śledztwa dotyczącego śmierci Andrzeja Leppera - stwierdził rzecznik białoruskiego MSZ.

Złożył też kondolencje krewnym i bliskim zmarłego.

d2w0yp9

Podziel się opinią

Share
d2w0yp9
d2w0yp9
Więcej tematów