Trwa ładowanie...
d3i3ft8

Zaskakujące słowa sędziego Igora Tulei o Krystynie Pawłowicz ws. TK

- Byłem studentem pani profesor Krystyny Pawłowicz - powiedział Igor Tuleya. Sędzia wspominał czasy, gdy przychodził na zajęcia prowadzone przez obecną kandydatkę PiS do Trybunału Konstytucyjnego. I ujawnił, co myśli o propozycji partii Jarosława Kaczyńskiego.
Share
Sędzia Igor Tuleya powiedział, że Krystyna Pawłowicz jako wykładowca była "wyrozumiała"
Sędzia Igor Tuleya powiedział, że Krystyna Pawłowicz jako wykładowca była "wyrozumiała"Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d3i3ft8

- Jako wykładowca była, pewnie jest, bardzo ciekawą osobą - powiedział o Krystynie Pawłowicz w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Igor Tuleya. Sędzia, który był jej studentem, zaznaczył, że postrzegał ją wtedy zupełnie inaczej niż jako posłankę.

- Na wykłady przychodziło sporo osób, na egzaminie była wyrozumiała, kulturalna, wymagająca - dodał.

d3i3ft8

Zdaniem sędziego kontrowersje wokół Pawłowicz nie pomogłyby jej w objęciu funkcji w TK. - Pani profesor jako polityk wzbudza tyle emocji, że nie wiem, czy z takim politycznym temperamentem mogłaby być sędzią Trybunału Konstytucyjnego - zaznaczył.

I dodał, że "jako prawnik pewnie jak najbardziej". - Z tego co kojarzę wypowiedzi pani profesor, od pewnego czasu była bardzo krytyczna wobec takich instytucji jak TK - zaznaczył.

3 grudnia upływa kadencja trojga sędziów Trybunału Konstytucyjnego - Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara. PiS w piątek zaproponował w ich miejsce kandydaturę Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz oraz Roberta Jastrzębskiego. W poprzedniej kadencji Sejmu w miejsce ostatniego z nich partia Jarosława Kaczyńskiego zgłaszała Elżbietę Chojnę-Duch.

d3i3ft8

Zwrot ws. prawyborów w PO? Joanna Mucha: prawdopodobnie będą

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i3ft8

Podziel się opinią

Share
d3i3ft8
d3i3ft8
Więcej tematów