Trwa ładowanie...
d4loing

Zaskakujące słowa sędziego Igora Tulei o Krystynie Pawłowicz ws. TK

- Byłem studentem pani profesor Krystyny Pawłowicz - powiedział Igor Tuleya. Sędzia wspominał czasy, gdy przychodził na zajęcia prowadzone przez obecną kandydatkę PiS do Trybunału Konstytucyjnego. I ujawnił, co myśli o propozycji partii Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Igor Tuleya powiedział, że Krystyna Pawłowicz jako wykładowca była "wyrozumiała"
Sędzia Igor Tuleya powiedział, że Krystyna Pawłowicz jako wykładowca była "wyrozumiała" (PAP, Fot: Rafał Guz)
d4loing

- Jako wykładowca była, pewnie jest, bardzo ciekawą osobą - powiedział o Krystynie Pawłowicz w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Igor Tuleya. Sędzia, który był jej studentem, zaznaczył, że postrzegał ją wtedy zupełnie inaczej niż jako posłankę.

- Na wykłady przychodziło sporo osób, na egzaminie była wyrozumiała, kulturalna, wymagająca - dodał.

d4loing

Zdaniem sędziego kontrowersje wokół Pawłowicz nie pomogłyby jej w objęciu funkcji w TK. - Pani profesor jako polityk wzbudza tyle emocji, że nie wiem, czy z takim politycznym temperamentem mogłaby być sędzią Trybunału Konstytucyjnego - zaznaczył.

I dodał, że "jako prawnik pewnie jak najbardziej". - Z tego co kojarzę wypowiedzi pani profesor, od pewnego czasu była bardzo krytyczna wobec takich instytucji jak TK - zaznaczył.

3 grudnia upływa kadencja trojga sędziów Trybunału Konstytucyjnego - Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara. PiS w piątek zaproponował w ich miejsce kandydaturę Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz oraz Roberta Jastrzębskiego. W poprzedniej kadencji Sejmu w miejsce ostatniego z nich partia Jarosława Kaczyńskiego zgłaszała Elżbietę Chojnę-Duch.

d4loing

Zwrot ws. prawyborów w PO? Joanna Mucha: prawdopodobnie będą

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4loing

Podziel się opinią

Share
d4loing
d4loing
Więcej tematów