Trwa ładowanie...
d4drc1h

Zaskakująca odpowiedź polskiego zakonnika na tweet papieża. "Co z ojca za kapłan?"

- Jak nas islamista zabije to szybciej spotkanie z Jezusem Chrystusem w niebie - w ten sposób zakonnik Piotr Łacheta odpowiedział wezwanie papieża Franciszka do przyjmowania uchodźców. Komentarz duchownego spotkał się z mieszanym odbiorem internautów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek opowiada się za przyjmowaniem uchodźców. (PAP/EPA)
d4drc1h

- Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem - napisał na oficjalnym profilu twitterowym papież Franciszek. Prędko odpowiedział mu polski zakonnik Piotr Łacheta. - W sumie coś w tym jest, bo jak nas islamista zabije to szybciej spotkanie z Jezusem Chrystusem w niebie - napisał.

Słowa duchownego spotkały się ze zróżnicowanym odbiorem. - Łatwiej o śmierć w łóżku lub samochodzie, a tego się ojciec nie obawia. Niechęć do pomoc potrzebującym , strach i lęk nie pochodzą od Boga. Co z ojca za kapłan - zapytał Piotr Korczyński. Łacheta w odpowiedzi stwierdził, że "pracując od 10 lat w Kazachstanie i Rosji prawie codziennie karmi potrzebujących przybyszów" - Ostatniego godzinę temu. Natomiast nie wierzę w dobro polityki zalewania migrantami Europy i nie podobają mi się takie propagandowe tweety Papieża Franciszka - dodał.

Słowa Łachety znalazły również zwolenników. - Kim jest pasterz, który nawołuje do wpuszczania wilków między swoje owce - zastanawiał się jeden z komentujących. - Brawo tak trzymać, prawda ponad wszystko - dodał Marcin Bolesta.

d4drc1h

Podziel się opinią

Share

d4drc1h

d4drc1h
Więcej tematów