Trwa ładowanie...
d3fo8mj

Zapewnienia Putina po wygranych wyborach. "Rosja nie planuje wyścigu zbrojeń"

- Chcemy konstruktywnego dialogu z międzynarodowymi partnerami - oświadczył w poniedziałek prezydent Rosji. - Kraj nie zamierza wdawać się w nowy wyścig zbrojeń - zapewnił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Rosji przekonywał, że Moskwa będzie próbowała rozwiązywać wszelkie problemy międzynarodowe
Prezydent Rosji przekonywał, że Moskwa będzie próbowała rozwiązywać wszelkie problemy międzynarodowe (PAP, Fot: PAP/ITAR-TASS)
d3fo8mj

Swoje postulaty Putin przedstawił w poniedziałek podczas konferencji. Dodał m.in. redukcję wydatków na obronność w 2018 i 2019 roku, podaje tvn24.pl.

Putin zwrócił uwagę, że główne wydatki na tworzenie najnowszych systemów uzbrojenia dokonano w Rosji w minionych latach i "obniżenie budżetu im nie przeszkodzi".

d3fo8mj

*Zobacz także: Julia Pitera ostro krytykuje Dudę *

W trakcie spotkania ze swoimi rywalami w wyborach prezydenckich, Putin podkreślił, że Moskwa będzie próbowała rozwiązywać wszelkie problemy międzynarodowe "w oparciu o środki polityczne i dyplomatyczne".

d3fo8mj

Zastrzegł jednak przy tym, że "nie wszystko zależy od Rosji". - Moskwa będzie dbała o ochronę własnych interesów narodowych - zapowiedział. - W kadencji, która potrwa do 2024 roku, skoncentruję się na podnoszeniu standardu życia Rosjan, poprawie ochrony zdrowia i edukacji - zapewnił.

Władimir Putin otrzymał 76,65 proc. głosów z wyborów prezydenckich, które odbyły się 18 marca 2018 r. Kolejne miejsca zajęli Paweł Grudinin z Partii Komunistycznej zdobywając 11,82 proc. głosów. Za nim był ekstrawagancki ultra nacjonalista Władimir Żyrinowski z 5,68 proc., a potem dziennikarka telewizyjna Ksenia Sobczak z 1,66 proc.

Źródła: tvn24.pl

d3fo8mj

Podziel się opinią

Share

d3fo8mj

d3fo8mj
Więcej tematów