Trwa ładowanie...
d44jq1a

Zaostrza się sytuacja w Calais. Ciężarówki blokują dojazd do "dżungli"

• Francja: blokada dróg do Calais i kanału La Manche przez rolników • To protest przeciwko imigrantom mieszkającym w "dżungli" • Policja: to cud, że nie doszło do tragicznego wypadku
Share
d44jq1a

Blokowany jest dojazd do Calais na północy Francji i tym samym dostęp do przepraw na drugą stronę Kanału La Manche. To protest przeciwko obecności tzw.: "dżungli", czyli skupiska nielegalnych imigrantów, która paraliżuje ona życie ekonomiczne w regionie.

Rolnicy są niezadowoleni, bo uzbrojeni w maczety imigranci wycinają im uprawy w poszukiwaniu pożywienia. Z Dunkierki i z Boulogne-sur-Mer wyruszyły ciężarówki blokując autostradę A 16 prowadzącą do Calais i Ostendy w Belgii. Kierowcy protestują przeciwko blokowaniu dróg przez imigrantów domagających się przeprawienia ich do Wielkiej Brytanii.

d44jq1a

Według policji, to cud, że nie doszło do tragicznego wypadku. Sklepikarze skarżący się na odpływ turystów i klientów oraz mieszkańcy Calais mający obawy dotyczące swojego bezpieczeństwa zorganizowali łańcuch ludzkich rąk, blokujący drogi do miasta.

W "dżungli" koczuje od 7 do 10 tysięcy osób. Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve obiecał w likwidację obozu. Nie podał jednak żadnego konkretnego terminu, czego domagają się uczestnicy akcji protestacyjnej chcąc, aby stało się to jak najszybciej.

d44jq1a

Podziel się opinią

Share
d44jq1a
d44jq1a
Więcej tematów