Trwa ładowanie...
d21p0lv
d21p0lv

Zaostrza się sytuacja w Calais. Ciężarówki blokują dojazd do "dżungli"

• Francja: blokada dróg do Calais i kanału La Manche przez rolników
• To protest przeciwko imigrantom mieszkającym w "dżungli"
• Policja: to cud, że nie doszło do tragicznego wypadku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d21p0lv

Blokowany jest dojazd do Calais na północy Francji i tym samym dostęp do przepraw na drugą stronę Kanału La Manche. To protest przeciwko obecności tzw.: "dżungli", czyli skupiska nielegalnych imigrantów, która paraliżuje ona życie ekonomiczne w regionie.

Rolnicy są niezadowoleni, bo uzbrojeni w maczety imigranci wycinają im uprawy w poszukiwaniu pożywienia. Z Dunkierki i z Boulogne-sur-Mer wyruszyły ciężarówki blokując autostradę A 16 prowadzącą do Calais i Ostendy w Belgii. Kierowcy protestują przeciwko blokowaniu dróg przez imigrantów domagających się przeprawienia ich do Wielkiej Brytanii.

d21p0lv

Według policji, to cud, że nie doszło do tragicznego wypadku. Sklepikarze skarżący się na odpływ turystów i klientów oraz mieszkańcy Calais mający obawy dotyczące swojego bezpieczeństwa zorganizowali łańcuch ludzkich rąk, blokujący drogi do miasta.

W "dżungli" koczuje od 7 do 10 tysięcy osób. Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve obiecał w likwidację obozu. Nie podał jednak żadnego konkretnego terminu, czego domagają się uczestnicy akcji protestacyjnej chcąc, aby stało się to jak najszybciej.

d21p0lv

Podziel się opinią

Share

d21p0lv

d21p0lv
Więcej tematów