Trwa ładowanie...
d2kg7ba

Zamknięte szkoły. MEN podało dane po pierwszym tygodniu nauki

MEN opublikowało dane dotyczące trybu nauki w polskich szkołach. Zamknięte szkoły stanowią zaledwie ułamek procenta wszystkich placówek. Wszystko wskazuje na to, że przytłaczająca większość dyrektorów zdecydowała o powrocie do tradycyjnego trybu nauczania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamknięte szkoły. MEN podało dane po pierwszym tygodniu nauki
Zamknięte szkoły. MEN podało dane po pierwszym tygodniu nauki (PAP)
d2kg7ba

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało w mediach społecznościowych infografiki pokazujące dane dotyczące liczby szkół, które w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego zdecydowały się na pracę w trybie zdalnym.

Zamknięte szkoły. MEN chwali się wynikami

Z opublikowanych przez MEN na Twitterze danych wynika, że zaledwie 0,11 proc. polskich placówek oświatowych zdecydowało się na prowadzenie zajęć w trybie zdalnym. Praca w trybie mieszanym odbywa się w jeszcze mniejszej liczbie placówek, bo w zaledwie 0,05 z nich. Oznacza to, że 99,84 wszystkich placówek edukacyjnych, podlegających Ministerstwu Edukacji Narodowej, funkcjonuje obecnie w trybie stacjonarnym.

d2kg7ba

Wynika z tego, że na zajęcia w trybie stacjonarnym uczęszczają uczniowie i przedszkolaki z 48 465 jednostek oświatowych. Zdalnie nauka prowadzona jest obecnie w 54 placówkach, a zaledwie w 22 dyrektorowie zdecydowali się na tryb mieszany.

Ministerstwo Edukacji Narodowej w zamieszczonym na swoim profilu tweecie nazywa taki stan rzeczy "bezpiecznym początkiem roku szkolnego". Przedstawione dane odzwierciedlają stan na 4 września i pochodzą z kuratoriów oświaty, które zbierały je od dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Ograniczenie liczby gości na weselach. "To nic nie da, jeśli nie będziemy wykrywać nosicieli"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kg7ba

Podziel się opinią

Share
d2kg7ba
d2kg7ba
Więcej tematów