Trwa ładowanie...
d36o6uq

Zalewski przyjmuje propozycję PO; czy zostanie wyrzucony z PiS?

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zaproponował posłowi PiS Pawłowi Zalewskiemu, by w nowej kadencji Sejmu nadal przewodniczył Komisji Spraw Zagranicznych. Jak podaje "Rzeczpospolita", Zalewski będzie zabiegać o to stanowisko. To rozwścieczyło jego partyjnych kolegów.
Share
d36o6uq

Jeżeli zostanę wybrany jako szef komisji, to będę kontynuował moją pracę z poprzedniej kadencji Sejmu i działał na rzecz wzmocnienia pozycji Polski - mówi Zalewski w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Politycy PiS są przekonani, że Zalewski umówił się z Platformą już wcześniej. Mają do niego żal, że zamiast odejść do Tuska jeszcze przed wyborami, wywołał burzę w PiS, niszcząc wizerunek partii. Sam się wykluczył z szeregów PiS - powiedziała w rozmowie z "Dziennikiem.pl" Jolanta Szczypińska. Szczypińska uważa, że Zalewski sam powinien złożyć rezygnację.

Tydzień temu Zalewski wspólnie z Ludwikiem Dornem i Kazimierzem M. Ujazdowskim zrezygnowali z funkcji wiceprezesów PiS. Postulują reformę zarządzania partią. W PiS można usłyszeć, że zmian nie będzie, a wiceprezesi mogą zostać wyrzuceni z partii.

d36o6uq

Ujazdowski w wywiadzie dla "Rz" wyraził nadzieję, że propozycja PO dla Zalewskiego nie posłuży jako pretekst do wewnątrzpartyjnych rozgrywek. To nie jest propozycja wymierzona w PiS. Tym bardziej, że jej istota polega na odstąpieniu od parytetów a nie na wywoływaniu podziałów. O ile dobrze rozumiem Platforma składa tę propozycje Pawłowi Zalewskiemu nie dlatego, że komisja spraw zagranicznych przypada PiS-owi ale dlatego, że jest to polityk kompetentny i świetny kandydat na to stanowisko - mówi ustępujący minister kultury.

d36o6uq

Podziel się opinią

Share
d36o6uq
d36o6uq
Więcej tematów