Trwa ładowanie...
d25ort6

Zakończyło się spotkanie Kaczyńskiego z prezydentem Dudą

W piątek po godz. 17.25 prezes PiS Jarosław Kaczyński opuścił Belweder, gdzie spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Spotkanie trwało ok. 1,5 godz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent wychodzi z Belwederu po spotkaniu z prezesem PiS
Prezydent wychodzi z Belwederu po spotkaniu z prezesem PiS (PAP, Fot: Marcin Obara)
d25ort6

Spotkanie z inicjatywy prezydenta

Rozmowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą była dobra i rzeczowa. Droga do porozumienia jest otwarta - podkreśliła rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek po spotkaniu obu polityków.

Pytana w TVP Info, czego dotyczyła rozmowa odparła, że poruszano tylko temat reformy sądownictwa. Jak dodała Mazurek, mówiono o propozycjach, "które w jakiś sposób już pojawiły się w przestrzeni medialnej".

d25ort6

- Dalej cierpliwie czekamy na propozycje pana prezydenta. Słyszymy, że mają być przedstawione w poniedziałek i mamy nadzieję, że wspólnie reformę wymiaru sprawiedliwości gruntownie przeprowadzimy - powiedziała rzeczniczka PiS.

Duda kontra Kaczyński 2017

Na początku września odbyło się pierwsze spotkanie prezydenta z prezesem PiS w sprawie reformy sądownictwa.

d25ort6

Prezydenckie weta

24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy. Projekty mają być przedstawione 25 września.

d25ort6

Podziel się opinią

Share

d25ort6

d25ort6
Więcej tematów