Trwa ładowanie...

Zabrze: Sprawa ginekologa podejrzanego o gwałt. Zgłosiło się kolejnych 9 ofiar lekarza

Ginekolog z Zabrza, któremu zarzucono m.in. zgwałcenie pacjentki, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Na policję wciąż zgłaszają się jego kolejne ofiary. Jest ich już 13.

Share
Zabrze: Sprawa ginekologa podejrzanego o gwałt. Zgłosiło się kolejnych 9 ofiar lekarza
Źródło: KMP w Zabrzu
d18m4xe

50-letni ginekolog z Zabrza miał przez dwa lata wykorzystywać seksualnie swoje pacjentki, a co najmniej jedną z nich zgwałcić. Kobiety były krzywdzone podczas wizyt w jego prywatnym gabinecie. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty, grozi mu 12 lat więzienia.

Policjanci zajęli się sprawą po tym, jak jedna z pacjentek lekarza zdecydowała się zeznawać. Okazało się, że nie tylko ona padła jego ofiarą. Wkrótce policjanci dotarli do trzech kolejnych kobiet, które ginekolog wykorzystywał seksualnie w swoim gabinecie.

Śledczy podejrzewali, że ofiar ginekologa może być więcej. Zaapelowali do nich, by zgłaszały się na policję. Po tym apelu - jak informuje rmf24.pl - zeznawać przeciwko lekarzowi zdecydowało się 9 kolejnych pacjentek.

d18m4xe

Śledczy przedstawili na razie 50-latkowi zarzuty gwałtu i doprowadzenia do innej czynności seksualnej czterech kobiet. Ginekolog nie przyznał się do winy.

Początkowo zdecydowano o objęciu mężczyzny, na czas prowadzonego postępowania, dozorem policyjnym. Zastosowano wobec niego także zakaz wykonywania zawodu lekarza ginekologa, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe. Jednak po tym, jak zaczęły się zgłaszać kolejne ofiary lekarza, śledczy zdecydowali się na złożenie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono 2 samochody należące do lekarza i gotówkę. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi 90 tys. zł.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d18m4xe

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18m4xe
d18m4xe
Więcej tematów