Trwa ładowanie...
dj3tp8k

Zabrze: Sprawa ginekologa podejrzanego o gwałt. Zgłosiło się kolejnych 9 ofiar lekarza

Ginekolog z Zabrza, któremu zarzucono m.in. zgwałcenie pacjentki, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Na policję wciąż zgłaszają się jego kolejne ofiary. Jest ich już 13.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już 13 kobiet oskarża ginekologa z Zabrza
Już 13 kobiet oskarża ginekologa z Zabrza (KMP w Zabrzu)
dj3tp8k

50-letni ginekolog z Zabrza miał przez dwa lata wykorzystywać seksualnie swoje pacjentki, a co najmniej jedną z nich zgwałcić. Kobiety były krzywdzone podczas wizyt w jego prywatnym gabinecie. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty, grozi mu 12 lat więzienia.

Policjanci zajęli się sprawą po tym, jak jedna z pacjentek lekarza zdecydowała się zeznawać. Okazało się, że nie tylko ona padła jego ofiarą. Wkrótce policjanci dotarli do trzech kolejnych kobiet, które ginekolog wykorzystywał seksualnie w swoim gabinecie.

dj3tp8k

Śledczy podejrzewali, że ofiar ginekologa może być więcej. Zaapelowali do nich, by zgłaszały się na policję. Po tym apelu - jak informuje rmf24.pl - zeznawać przeciwko lekarzowi zdecydowało się 9 kolejnych pacjentek.

Śledczy przedstawili na razie 50-latkowi zarzuty gwałtu i doprowadzenia do innej czynności seksualnej czterech kobiet. Ginekolog nie przyznał się do winy.

Początkowo zdecydowano o objęciu mężczyzny, na czas prowadzonego postępowania, dozorem policyjnym. Zastosowano wobec niego także zakaz wykonywania zawodu lekarza ginekologa, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe. Jednak po tym, jak zaczęły się zgłaszać kolejne ofiary lekarza, śledczy zdecydowali się na złożenie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono 2 samochody należące do lekarza i gotówkę. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi 90 tys. zł.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj3tp8k

Podziel się opinią

Share
dj3tp8k
dj3tp8k
Więcej tematów