Trwa ładowanie...

Zabił siostrę i spalił jej zwłoki. Sąd złagodził wyrok

Sąd okręgowy w Poznaniu złagodził wyrok dla mężczyzny, który w maju 2011 r. udusił własną siostrę, jej ciało spalił w beczce, a prochy wrzucił do rzeki.

Share
Zabił siostrę i spalił jej zwłoki. Sąd złagodził wyrok
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d32v537

W czerwcu 2011 r. mieszkaniec wsi Ostrówki pod Chodzieżą Janusz M. zgłosił zaginięcie swojej siostry. Twierdził, że przed miesiącem wyjechała do swoich znajomych i ślad po niej zaginął.

Od początku policjantom sprawa wydawała się dość niejasna i w wyniku prowadzonego śledztwa zatrzymano Janusza M. oraz jego żonę. Oboje przyznali się do zabicia kobiety. Z ich wyjaśnień wynikało, że doszło do kłótni między nimi i siostrą mężczyzny. W pewnym momencie Janusz M. popchnął kobietę, która uderzyła głową w metalowe schody. Potem zaczął ją dusić, a kiedy już był pewien, że nie żyje, włożył jej ciało do beczki i spalił. Prochów pozbył się, wrzucając je do rzeki.

d32v537

Ponieważ nie było ciała, cały proces miał charakter poszlakowy. Sąd pierwszej instancji skazał Janusza M. na 25 lat więzienia, a jego żonę Danutę M., na rok i sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na pięć lat za zacieranie śladów zbrodni. Obrońcy skazanych odwołali się od wyroku i sąd apelacyjny w kwietniu 2014 r. nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy.

We wtorek sąd okręgowy ogłosił nowy wyrok w tej sprawie. Tym razem Janusz M. został skazany jedynie na 15 lat więzienia, gdyż sąd uznał, że nie dopuścił się zabójstwa, a jedynie usiłowania zabójstwa. Jak wyjaśnił w uzasadnieniu wyroku sędzia, kobieta zmarła w wyniku uderzenia głową o metalowe schody, a nie w wyniku uduszenia przez swojego brata.

Wyrok nie jest prawomocny.

d32v537

Podziel się opinią

Share
d32v537
d32v537
Więcej tematów