Trwa ładowanie...
dzruc5s

Za jazdę pendolino bez biletu zapłacisz 650 zł!

Już za dwa miesiące miłośnicy kolei będą mogli podróżować w pociągach pendolino. Taka wycieczka nie będzie jednak tanią rozrywką - za najtańszy bilet z Krakowa do Warszawy zapłacimy 49 zł. O ile zdążymy go kupić, bo biletów zniżkowych będzie tylko określona pula. Natomiast kara za jazdę bez biletu to koszt 650 zł!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za jazdę pendolino bez biletu zapłacisz 650 zł!
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
dzruc5s

W ostatnich dniach PKP Intercity ujawniło ceny przejazdów pociągami pendolino. Na naszych torach pojawią się one już 14 grudnia wraz z nowym rozkładem jazdy. Kraków połączony jest szybką koleją z Warszawą i dalej z Trójmiastem. Do stolicy Polski pojedziemy 2 godziny i 28 minut, a do Trójmiasta 5 godzin i 26 minut.

W pociągu są 402 miejsca, z czego 45 w I klasie, a 357 w II. W zniżkowej cenie super promo bilety w II klasie do Warszawy mają kosztować 49 zł, zaś do Trójmiasta 98 zł. Ale biletów takich będzie w puli tylko ok. 20, dlatego kupić je będzie można tylko z dużym wyprzedzeniem. Gdy skończą się najtańsze, będzie można zakupić jeszcze bilety za 70 proc. najwyższej stawki, później za 80, a na koniec za 90 proc. Ci, którzy się spóźnią i będą chcieli kupić bilet na ostatnią chwilę, będą musieli się przygotować na wydatek 150 zł, jeśli jadą do Warszawy lub 189 zł, jeśli do Trójmiasta.

Skąd takie „promocje”? Otóż PKP Intercity chce zachęcić swoich pasażerów do wcześniejszego planowania podróży. Ta strategia będzie obowiązywała nie tylko w tradycyjnych kasach na dworcu, ale też w sprzedaży internetowej i aplikacji mobilnej.

Uwaga: biletu nie będzie można kupić u konduktora. A kara za przejazd bez biletu wynosi... 650 zł! Przedsprzedaż biletów na przejazdy pendolino ruszają 15 listopada.

dzruc5s

Podziel się opinią

Share
dzruc5s
dzruc5s
Więcej tematów