Trwa ładowanie...
d4lr8ck

Wystawiono na sprzedaż zabytkową kamienicę na Wyspie Słodowej

Jedyna znajdująca się na wrocławskiej Wyspie Słodowej kamienica pozostała bez lokatorów. Miasto szykuje już przetarg na zakup budynku. W najbliższych dniach Agencja Mienia Wojskowego wystawi na sprzedaż także 11 działek na Kępie Mieszczańskiej.

Share
d4lr8ck

Ostatnia osoba zamieszkująca jedyną na Wyspie Słodowej kamienicę podpisała umowę z miastem na lokal w innej części Wrocławia. Sześciopiętrowy budynek o łącznej powierzchni ok. 1500 metrów kwadratowych ma zostać przez wystawiony na sprzedaż. Cena wywoławcza jest szacowana na nieco ponad 7 mln zł.

Kamienica pochodzi z 1912 r. i jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że w budynku powstać miałyby biura, hotele, punkty gastronomiczne, mieszkania oraz pracownie artystyczne.

Na innej z wrocławskich wysp, Kępie Mieszczańskiej, Agencja Mienia Wojskowego planuje po raz kolejny sprzedać znajdujące się tam działki. Przetarg, który ruszy na początku września obejmie 11 parceli na północno-wschodniej stronie wyspy, o łącznej powierzchni około 6 ha. Wcześniej wojsko planowało sprzedać tereny na Kępie m.in.w grudniu 2013 i marcu 2014 r.

d4lr8ck

Problemem był plan zagospodarowania przestrzennego, który na potrzeby wrześniowego przetargu został znacznie zaktualizowany i poprawiony. Plany inwestycji na Kępie Mieszczańskiej, dawniej zajmowanej w północnej części przez jednostki Wojska Polskiego, pojawiły się już kilka lat temu. Wojsko podjęło współpracę z miastem w celu sprzedaży gruntów w tej atrakcyjnej lokalizacji.

Obecnie wiadomo, że do działek położonych na wyspie zostanie doprowadzona energia elektryczna, bieżąca woda oraz centralne ogrzewanie. Usprawniona zostanie także komunikacja drogowa. Jak zaznacza dyrektor Oddziału Terenowego AMW, Zbigniew Sieja, dla Agencji bardzo ważny jest głos inwestora, który stanowi inspirację w procesie nowych działań w przestrzeni miejskiej i jest istotną wskazówką dla AMW.

Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada możliwość stworzenia na Kępie Mieszczańskiej zabudowy mieszkalnej, usługowej, gastronomicznej, przewidziane są również biura, centra kongresowe lub nadodrzańskie mariny. Na całej powierzchni wyspy, do sprzedaży przeznaczone są 24 działki o łącznej powierzchni niemal 10 ha. Jak zapewnia Agencja Mienia Wojskowego, dochód z ich sprzedaży zostanie w 93 proc. przekazany na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP.

d4lr8ck

Podziel się opinią

Share
d4lr8ck
d4lr8ck
Więcej tematów