Trwa ładowanie...
d1u9say

Wystawiała zwolnienia lekarskie w zamian za łapówki. Lekarce i pacjentom grozi 10 lat więzienia

Lekarka z województwa świętokrzyskiego usłyszała we wtorek łącznie 379 zarzutów. Według śledczych, kobieta od ponad roku wystawiała lewe zwolnienia lekarskie i recepty. Policja zatrzymała też osiem pacjentów, którzy są podejrzani o ich wręczanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zarzuty dla lekarki są efektem kilkumiesięcznego śledztwa
Zarzuty dla lekarki są efektem kilkumiesięcznego śledztwa (iStock.com)
d1u9say

Według policjantów, lekarka za zwolnienie lekarskie pobierała od dziesięciu do kilkudziesięciu zł. We wtorek w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach usłyszała 379 zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach w zamian za korzyści majątkowe. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Zarzuty usłyszało też 8 zatrzymanych pacjentów, którzy wręczali lekarce łapówki. Zastosowano wobec nich dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Im też grodzi nawet 10 lat więzienia.

Zarzuty dla lekarki są efektem kilkumiesięcznego śledztwa policjantów z Buska-Zdroju, Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

d1u9say

Zobacz też: pijany Bułgar chciał dać łapówkę policjantom

Świętokrzyska policja przypomina, że osoba wręczająca łapówkę może uniknąć odpowiedzialności karnej, ale musi zgłosić się na policję i ujawnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

d1u9say

Podziel się opinią

Share
d1u9say
d1u9say
Więcej tematów