Trwa ładowanie...
02-10-2014 17:05

Wystawa w Arkadach Kubickiego. Warszawskie Targi Sztuki już wkrótce

Warszawskie Targi Sztuki to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w kraju. Już 10 października rusza kolejna edycja, która przyciągnie jak co roku liczne grono kolekcjonerów i miłośników sztuki. Będą oni mogli podziwiać ponad tysiąc dzieł największych artystów, prezentowanych przez 50 wyselekcjonowanych galerii. Już po raz szósty impreza odbędzie się w zabytkowych przestrzeniach Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego

Share
Wystawa w Arkadach Kubickiego. Warszawskie Targi Sztuki już wkrótceŹródło: materiały prasowe
d2hvxza

Lista artystów, których zdjęcia będzie można zobaczyć podczas 12. WTS jest naprawdę imponująca. Znajdują się na niej takie nazwiska jak: Witkacy, Zygmunt Rytka, Paweł Pierściński, Tadeusz Rolke, Andrzej Świetlik i Chris Niedenthal. To bez wątpienia elita polskiej fotografii, która jest ceniona nie tylko w kraju, ale i na arenie międzynarodowej, z jednym z najbardziej znanych polskich artystów na czele - Stanisławem Ignacym Witkiewiczem.

To jednak nie wszystkie dobre informacje dla zainteresowanych. Organizatorzy zadbali o bogaty program wydarzeń towarzyszących. Odbędzie się m.in. wykład poświęcony fotografii kolekcjonerskiej, poprowadzony przez Rafała Kameckiego – kolekcjonera i właściciela portalu o sztuce artinfo.pl., warsztaty dla dzieci i dorosłych (prowadzone m.in. przez Andrzeja Pągowskiego) oraz wystawa wybitnego, niedawno zmarłego malarza – Tadeusza Dominika. Będzie można również zobaczyć filmy Muzeum Utraconego, prezentujące dzieła, które przepadły w trakcie II wojny światowej.

Wydarzenie to jest prawdziwą gratką dla znawców i pasjonatów sztuki, ponieważ mogą obejrzeć zgromadzone w jednym miejscu, dokonania zarówno klasyków współczesności, młodszych pokoleniowo, odnoszących już sukcesy twórców, jak również zdjęcia wybitnych fotografików takich jak Witkacy. To tylko garstka atrakcji jakie przygotowali dla nas organizatorzy, aby zobaczyć więcej trzeba się wybrać do Arkad w następny weekend.

d2hvxza

Szczegółowy program:

Program 12. Warszawskich Targów Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Warszawskiego:

- 10.10 (piątek) - 15:30 - 20:00
- 11.10 (sobota) - 11:00 - 20:00
- 12.10 (niedziela) - 11:00 - 17:00

Wykłady:

- 10.10 ( piątek) - godz. 17:30 Jan Michalski "Wpływ Wróblewskiego"
- 11.10 (sobota) - godz. 12:00 Rafał Kamecki "Fotografia Kolekcjonerska"
- 11.10 (sobota) - godz. 16:00 Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów: Marcin Gołębiewski (Art Agenda Nova), Ewa Bednarz (Puls Biznesu), Mikołaj Iwański (ekonomista), Karolina Nowak (Wealth Solutions)
- 12.10 (niedziela) - godz. 12:00 Olgierd Jakubowski, SAP "Obrót dziełami sztuki w kontekście zmian w prawie Unii Europejskiej"

d2hvxza
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hvxza
d2hvxza
Więcej tematów