Trwa ładowanie...
difebmw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wyrzucą głośno gadających przez komórki

Miasta idą na wojnę z pasażerami, którzy za głośno rozmawiają przez komórki w autobusach i tramwajach. Najbardziej krnąbrnych kierowcy będą wyrzucać - informuje "Metro".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyrzucą głośno gadających przez komórki
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
difebmw

Głośne rozmowy przez komórkę to już prawdziwa plaga w miejskiej komunikacji. Np. w Krakowie to temat "numer jeden" na liście skarg. Urzędnicy postanowili więc utemperować za głośnych krakusów. Zaczną od emisji spotów reklamowych, które mają wyśmiewać tego typu nawyki. Kampania na ekranach tamtejszych autobusów i tramwajów zacznie się dopiero w listopadzie. Gazeta już zna jej szczegóły. W spocie, którego hasłem przewodnim jest postulat "Weźże gadaj ciszej", zobaczymy pasażerów, którzy na głośną rozmowę telefoniczną jednego z jadących odpowiedzą gromkim "Nie chcę słyszeć, co będzie na obiad!".

Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy krakowskiego MPK, dodaje, że autobusowe wynurzenia często są okraszane wulgaryzmami. Dla wielu staje się to nie do zniesienia. Liczymy, że kampania pobudzi do refleksji - mówi. A jeżeli nie, to najbardziej nieznośnych pasażerów kierowcy mają wypraszać.

Głośne rozmowy wziął na celownik także Białystok, gdzie w regulaminie przewozów komunikacją miejską zapisano całkowity zakaz rozmowy przez telefon, a nawet korzystania ze sprzętu audiowizualnego.

Naklejki z piktogramami z przekreśloną komórką w autobusach i tramwajach mogą niedługo zaskoczyć warszawiaków. Gazeta podaje, że stołeczny ZTM nie wyklucza ich montażu na kabinach kierowców. Naklejki byłyby zgodne z prawem, bo stołeczny regulamin przewozu przewiduje zakaz korzystania z telefonu w miejscach oznaczonych odpowiednimi piktogramami.

difebmw

Podziel się opinią

Share

difebmw

difebmw
Więcej tematów