Trwa ładowanie...
d2j3afx

Wyrok dla narkotykowego gangu "Rogala"

Na kary od roku pozbawienia wolności w
zawieszeniu do 6 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w
Łodzi 31 osób oskarżonych o udział w tzw. gangu "Rogala" -
zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się produkcją i
wprowadzaniem na rynek dużych ilości amfetaminy i marihuany.

d2j3afx
d2j3afx

Najwyższą karę - 6 lat więzienia - sąd wymierzył szefowi grupy, 41-letniemu Adamowi R. pseud. Rogal. Niemal wszyscy oskarżeni - wśród których przeważali młodzi ludzie w wieku 20-30 lat, w trakcie procesu przyznali się do winy. Wśród nich jest 11 kobiet. Część z oskarżonych jest powiązana rodzinnie.

Wobec kilkunastu osób sąd zastosował nadzwyczajne złagodzenie kar i warunkowo zawiesił ich wykonanie na okres od 3 do 5 lat. Wszyscy skazani muszą zapłacić grzywny sięgające kilkunastu tysięcy złotych, a większość nawiązki na rzecz stowarzyszenia "MONAR". Wyrok jest nieprawomocny.

Ogłaszając wyrok, sąd nie miał wątpliwości, że oskarżeni działali w bardzo dobrze zorganizowanej grupie przestępczej, w której panował ścisły podział ról. Część oskarżonych zajmowała się uprawą krzaków konopi indyjskich, inni zbierali liście i suszyli marihuanę, a jeszcze inni produkowali w wynajmowanych pomieszczeniach amfetaminę.

Według śledczych, była to jedna z największych w centralnej Polsce grup, zajmujących się produkcją i handlem narkotykami. Działała prawdopodobnie od połowy lat 90. Laboratoria i plantacje konopi znajdowały się w miejscach odosobnionych, w wynajmowanych pomieszczeniach i opuszczonych wsiach.

Jak ustalono, tylko w latach 2003-2005 przestępcy wyprodukowali i wprowadzili do obrotu co najmniej 53 kg amfetaminy i ponad 38 kg marihuany.

Przestępcy zaopatrywali także dilerów, m.in. na Pomorzu oraz w województwach świętokrzyskim i mazowieckim; ci ostatni odpowiadają w odrębnych procesach.

d2j3afx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j3afx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj