Trwa ładowanie...
d2fjs1v

Wypadek w Katowicach. Potrącona nosicielka HIV. Osoby udzielające pomocy powinny wziąć leki

Do wypadku doszło w Katowicach. Kobieta została potrącona na pasach przez samochód. Okazało się, że jest nosicielką wirusa HIV. Teraz policja poszukuje osób, które udzielały jej pomocy. Niezwłocznie muszą przyjąć leki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta trafiła do szpitala i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo
Kobieta trafiła do szpitala i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo (East News)
d2fjs1v

Katowicka policja zwraca się z apelem do świadków wypadku drogowego, do którego doszło w środę około 17.30 na ulicy Brynowskiej w Katowicach. Na przejściu dla pieszych została potrącona kobieta. Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, a w szczególności osoby, które udzielały pomocy poszkodowanej, proszone są o pilny kontakt z policjantami z Katowic tel. 32 200 2555, 32 200 2777.

Osoby te muszą przyjąć leki, w celu uniknięcia zakażenia wirusem HIV. Mają 72 godziny na przyjęcie odpowiednich leków od momentu kontaktu z wirusem.

Zanim bowiem służby ratunkowe przyjechały na miejsce, pomocy rannej osobie udzielali świadkowie. Po przyjedzie pogotowia ratunkowego osoby te odjechały, nie czekając na policjantów.

d2fjs1v

Mogli być jednak narażeni na kontakt z krwią zarażonej kobiety i muszą przyjąć leki antyretrowirusowe, w celu uniknięcia zakażenia wirusem HIV.

Przypominamy, że wirusem HIV można zarazić się trzema drogami: przez kontakty seksualne, z matki na dziecko oraz właśnie przez styczność z krwią zakażonej osoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Codziennie staję przed lustrem i mówię, że życie jest cudowne"

Źródło: katowice.slaska.policja/dziennikzachodni/WP

d2fjs1v

Podziel się opinią

Share

d2fjs1v

d2fjs1v
Więcej tematów