Trwa ładowanie...

Wypadek w Katowicach. Potrącona nosicielka HIV. Osoby udzielające pomocy powinny wziąć leki

Do wypadku doszło w Katowicach. Kobieta została potrącona na pasach przez samochód. Okazało się, że jest nosicielką wirusa HIV. Teraz policja poszukuje osób, które udzielały jej pomocy. Niezwłocznie muszą przyjąć leki.

Share
Wypadek w Katowicach. Potrącona nosicielka HIV. Osoby udzielające pomocy powinny wziąć leki
Źródło: East News
dkp0jmk

Katowicka policja zwraca się z apelem do świadków wypadku drogowego, do którego doszło w środę około 17.30 na ulicy Brynowskiej w Katowicach. Na przejściu dla pieszych została potrącona kobieta. Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, a w szczególności osoby, które udzielały pomocy poszkodowanej, proszone są o pilny kontakt z policjantami z Katowic tel. 32 200 2555, 32 200 2777.

Osoby te muszą przyjąć leki, w celu uniknięcia zakażenia wirusem HIV. Mają 72 godziny na przyjęcie odpowiednich leków od momentu kontaktu z wirusem.

Zanim bowiem służby ratunkowe przyjechały na miejsce, pomocy rannej osobie udzielali świadkowie. Po przyjedzie pogotowia ratunkowego osoby te odjechały, nie czekając na policjantów.

dkp0jmk

Mogli być jednak narażeni na kontakt z krwią zarażonej kobiety i muszą przyjąć leki antyretrowirusowe, w celu uniknięcia zakażenia wirusem HIV.

Przypominamy, że wirusem HIV można zarazić się trzema drogami: przez kontakty seksualne, z matki na dziecko oraz właśnie przez styczność z krwią zakażonej osoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Codziennie staję przed lustrem i mówię, że życie jest cudowne"

Źródło: katowice.slaska.policja/dziennikzachodni/WP

dkp0jmk

Podziel się opinią

Share
dkp0jmk
dkp0jmk
Więcej tematów