Trwa ładowanie...
d3btikv

Wypadek koło Rudnej: zerwała się winda w wieży przesyłowej KGHM. Są ranni

Wypadek na Dolnym Śląsku. Na zbiorniku Żelazny Most, który należy do KGHM i służy do unieszkodliwiania odpadów wydobywczych zerwała się winda w wieży przesyłowej. Znajdowało się w niej trzech pracowników. Trwa akcja ratunkowa - informuje tvn24.pl.
Share
Wypadek koło Rudnej: zerwała się winda w wieży przesyłowej KGHM. Są ranni
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d3btikv

Do wypadku doszło ok. godz. 11 w Zakładzie Hydrotechnicznym. W windzie znajdowało się wówczas trzech nadsztygarów. Ratownicy górniczy i lekarze udzielają im już pomocy.

- Pracownicy są przytomni, jest z nimi kontakt, na razie wiemy, że doszło do złamania kończyn. Pełna diagnostyka medyczna zostanie przeprowadzona po przewiezieniu ich do szpitala - poinformowała portal regionfan.pl Jolanta Piątek, rzecznik prasowy KGHM.

Na miejsce wezwano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Na miejsce jadą też strażacy z OSP Grębocice wyposażeni w łódź, która ma pomóc w transporcie poszkodowanych. Wszystko dlatego, że wieża na której doszło do wypadku jest oddalona od brzegu.

Żelazny Most koło Rudnej to największy w Europie zbiornik odpadów poflotacyjnych. Należy do KGHM. Na jego potrzeby zalano trzy miejscowości: Barszów, Kalinówka i Pielgrzymów.

Nie wiadomo na razie, co było powodem urwania windy. Przyczyny wypadku zbada specjalna komisja.

d3btikv

Podziel się opinią

Share
d3btikv
d3btikv
Więcej tematów