Trwa ładowanie...
d23uh3d

Wykrzyczane mistrzostwo Europy

Halina Malinowska z Gołdapi i Sławomir Kuchta z Rumii wygrali V Konkurs Krzyku rozgrywany w niedzielę w Gołdapi na Mazurach. To jedyny taki konkurs w Europie i drugi po Japonii na świecie.

d23uh3d
d23uh3d

W konkursie wzięło udział 139 pań i 150 mężczyzn.

Zwyciężczyni w kategorii kobiet Halina Malinowska wykrzyczała 127,6 decybela i została niekwestionowaną mistrzynią Europy w tej dyscyplinie. W kategorii mężczyzn wygrał Sławomir Kuchta z Rumii, wykrzykując 126,3 decybela.

Podczas konkursu natężenie krzyku zawodników badano specjalnym urządzeniem wypożyczonym z sanepidu, służącym na co dzień do badania natężenia hałasu w zakładach pracy.

Według specjalistów 100 decybeli to hałas jaki wydaje pracujący młot pneumatyczny, 120 decybeli to start samolotu odrzutowego z odległości 100 metrów a hałas 140 decybeli to startujący samolot oddalony od nas o 20 kroków.

d23uh3d

Gołdap na Mazurach chce się promować poprzez niekonwencjonalne konkursy i wydarzenia. Tu organizowany jest m.in. konkurs picia piwa na czas oraz mistrzostwa świata w jedzeniu kartaczy czyli pyz z mięsem.

W Gołdapi mieści się Centrum Smakoszy Kartaczy wydające certyfikaty smakoszom tej potrawy. Taki dokument dostał niedawno premier Jerzy Buzek. Kartacze rodem z Mazur jadł także Ojciec Święty, kiedy wypoczywał nad jeziorem Wigierskim koło Augustowa. (reb)

d23uh3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23uh3d
Więcej tematów