Trwa ładowanie...

Wyjątkowe prezenty trafią do 19 tys. polskich rodzin. Finał akcji Szlachetna Paczka

10 i 11 grudnia to "Weekend cudów". Przez dwa dni, w blisko 700 miejscach w Polsce, do magazynów darczyńcy będą dostarczać specjalnie przygotowane prezenty, które wolontariusze przekażą wybranym ubogim rodzinom. W tym roku szlachetne paczki dotrą do niemal 19 tys. domów. Akcję wsparła także Papieska Gwardia Szwajcarska.

Share
Wyjątkowe prezenty trafią do 19 tys. polskich rodzin. Finał akcji Szlachetna Paczka
Źródło: PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik
d3eiqs9

– Papiescy Gwardziści troszczą się o bezpieczeństwo Ojca Świętego dzień i noc. Są zawsze blisko Niego – on jest dla nich wzorem człowieczeństwa, podziwiają go i chętnie naśladują także w misji pomagania najbardziej potrzebującym – mówi Magdalena Wolińska-Riedi, żona jednego z oficerów Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej, która pomagała zorganizować Paczkę. ‒ Gwardia Szwajcarska daje nam piękny przykład tego, jak można inspirować się tymi, którzy nam imponują. Zaangażowanie Strażników Papieskich pokazuje, że w pontyfikacie Franciszka nie tylko możemy patrzeć z uznaniem na czyny samego Papieża – ale też samemu zakasać rękawy, czyniąc konkretny gest pomocy drugiemu człowiekowi. Ich postawa jest ucieleśnieniem niesienia dobra, do którego papież Franciszek nas zaprasza ‒ dodaje.

W prezentach od Gwardzistów znalazły specjalne upominki: domowe wypieki i konfitury z kuchni Gwardii, różańce od papieża Franciszka dla wszystkich członków rodziny oraz kartka świąteczna z życzeniami od kapelana i samych żołnierzy.

d3eiqs9

W tym roku średnia wartość prezentów dla jednej rodziny wynosi 2 529 zł, na które składa się około 75 osób. Jednak ostateczne wyniki będzie można podsumować dopiero w niedzielę 11 grudnia. Cały czas można dołączyć do akcji Szlachetnej Paczki, dokonując wpłaty za pośrednictwem strony szlachetnapaczka.pl. Co ważne, każdy Darczyńca przygotowuje paczki z myślą o konkretnej rodzinie, odpowiadając na jej potrzeby.

oprac. Monika Rozpędek

d3eiqs9

Podziel się opinią

Share
d3eiqs9
d3eiqs9
Więcej tematów