Wybory w Warlubiu. Zwycięzcą były poseł PSL Eugeniusz Kłopotek
13 czerwca wybory samorządowe odbywały się nie tylko w Rzeszowie. Do urn poszli także mieszkańcy gminy Warlubie, którzy na nowego wójta wybrali Eugeniusza Kłopotka, byłego posła PSL.
Choć wielu Polaków żyło w niedzielę przyspieszonymi wyborami na prezydenta Rzeszowa, do urn ruszyli także mieszkańcy innych miejscowości.
Warlubie. Eugeniusz Kłopotek nowym wójtem
Tak było chociażby w gminie Warlubie (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie mieszkańcy wybierali nowego wójta. Jak poinformował Przemysław Grabowski z zarządu Nowego PSL w Piasecznie, został nim były poseł ludowców Eugeniusz Kłopotek.
Informację tę potwierdził także lokalny portal swiecie.naszemiasto.pl, który poinformował o wynikach niedzielnych wyborów w gminie Warlubie.
Największy przegrany w Rzeszowie? Marcin Warchoł zdradza plan na przyszłość
"Głos na Eugeniusza Kłopotka oddało 1305 wyborców. Na Annę Ośko natomiast zagłosowało 949 osób, a na Damiana Dominikowskiego 163" - czytamy w lokalnym serwisie.
Eugeniusz Kłopotem wójtem gminy Warlubie. "Na kłopoty Kłopotek"
- Życzyłem sobie tego, aby wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej turze. Zwłaszcza po tak długiej kampanii. Ukłony należą się mieszkańcom, bo frekwencja w wyborach uzupełniających wyniosła około 50 procent - podkreślił w rozmowie z "Gazetą Pomorską" Eugeniusz Kłopotek.
Nowy wójt gminy Warlubie już teraz zapowiada "ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności". - Trzeba będzie podwinąć rękawy i zabrać się do pracy. Najpierw będę chciał załatwić sprawę budowy hali oraz tę związaną z odszkodowaniem dla wykonawcy niedoszłego parku przemysłowo-technologicznego - powiedział były poseł PSL.
Polityk wykazał się także dużym dystansem do samego siebie. - Wcześniej mówiło się, że na kłopoty Bednarski. Teraz można powiedzieć, że na kłopoty Kłopotek - zażartował w rozmowie z lokalnymi mediami.
Eugeniusz Kłopotek. Kim jest były poseł PSL?
Eugeniusz Kłopotek urodził się 15 listopada 1953 roku w Chojnicach (woj. pomorskie). Studia zakończył na Wydziale Zootechnicznym Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy.
Z PSL związał się na początku lat 90. Pierwsze kroki w polityce postawił z kolei już w 1994 roku, gdy zaczął pełnić urząd wicewojewody bydgoskiego. Od 1997 do 2019 roku wykonywał mandat poselski (z przerwą od 2004 do 2007 roku) z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Z ramienia Sejmu w 2003 roku był jednym z obserwatorów w Parlamencie Europejskim. Pełnił też mandat europosła od 1 maja 2004 (dnia akcesji Polski do UE) do 19 lipca 2004 roku. W wyborach, które miały miejsce w czerwcu 2004 roku, nie uzyskał reelekcji.
Źródło: swiecie.naszemiasto.pl / "Gazeta Pomorska"