Trwa ładowanie...
d2tyu9o

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Wielu Polaków głosuje za granicą

Polacy wyjątkowo licznie uczestniczą w wyborach do Parlamentu Europejskiego w kraju. Sądząc z danych PKW można spodziewać się rekordu frekwencji. Kolejki ustawiają się też przed polskimi placówkami za granicą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory do Parlamentu Europejskiego. Autorka bloga "I'm not Swiss" sfotografowała kolejkę przed ambasadą RP w Bernie
Wybory do Parlamentu Europejskiego. Autorka bloga "I'm not Swiss" sfotografowała kolejkę przed ambasadą RP w Bernie (I'm not Swiss)
d2tyu9o

W długiej kolejce musieli czekać Polacy w szwajcarskim Bernie, ale nie tylko tam. Czas oczekiwania na oddanie głosu w Londynie wahał się od 20 do 40 minut.

Mniej czasu poświęcali Polacy, którzy już wczoraj głosowali w polskich placówkach za oceanem. Korzystając z usługi #Dziejesię swoje zdjęcie zrobione przy urnie w konsultacie RP w Nowym Jorku przysłała pani Zuzanna.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

Punkty do głosowania zorganizowane zostały we wszystkich ambasadach i konsulatach RP na całym świecie. W Nowym Delhi, w Indiach, zagłosowali uczestnicy ekspedycji górskiej upamiętniającej członków pierwszej polskiej ekspedycji w Himalaje, którzy zginęli w czasie wyprawy w 1939 r.

Ambasada RP w Indiach / Twitter

"Ambasada w Wiedniu. Kolejka, ale sprawnie idzie. Dużo rodaków" - napisał pan Michał, wysyłając wiadomość na dziejesie.wp.pl.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

A tak wyglądają kolejki do urny wyborczej w Oslo. Zdjęcie otrzymaliśmy również od czytelnika za pośrednictwem dziejesie.wp.pl.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

"Przed Ambasadą w Den Haag. Ja czekałam godzinę, by oddać głos. Udało się" - napisała pani Beata, przesyłając zdjęcia na dziejesie.wp.pl.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

Według Państwowej Komisji Wyborczej do godziny 12 w wyborach do Parlamentu Europejskiego zagłosowało 14,39 proc. uprawnionych.

d2tyu9o

Oto co się zmieni w kodeksie wyborczym wg nowej ustawy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tyu9o

Podziel się opinią

Share

d2tyu9o

d2tyu9o
Więcej tematów