Trwa ładowanie...
17-03-2015 14:16

Wścieklizna w Nowym Sączu. Niezaszczepione psy mogły roznieść chorobę

Weterynarze przypominają o obowiązkowych szczepieniach psów przeciwko wściekliźnie. Kolejne ogniska tej choroby wykryto w Nowym Sączu. Dwóch nieodpowiedzialnych sądeczan nie zaszczepiło psów na te chorobę. Zwierzęta zdechły, ale zdaniem specjalistów mogły przenieść chorobę również na ludzi.

Share
Wścieklizna w Nowym Sączu. Niezaszczepione psy mogły roznieść chorobęŹródło: WP.PL
d1wb6va

Psy nikogo nie ugryzły, ale wścieklizną można się zarazić poprzez kontakt ze śliną chorego zwierzęcia. Domy nieodpowiedzialnych właścicieli psów zostały zdezynfekowane, a członkowie rodziny - poddani szczepieniom.

Wścieklizna jest bardzo groźna nie tylko dla zwierząt, ale i dla ludzi. Gdy objawy choroby wystąpią u człowieka, nie ma już dla niego ratunku.

- Wirus wścieklizny atakuje układ nerwowy i człowiek umiera w okropnych męczarniach - podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków Mariusz Stein, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Sączu.

Co roku pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej karzą mandatami kilkunastu sądeczan, którzy nie szczepią swoich psów przeciwko wściekliźnie. Najczęściej tłumaczą oni, że zapomnieli o tym obowiązku, lub ich na to nie stać. Szczepienie psa to wydatek około 30 złotych. Pierwszy zastrzyk powinno się podać, gdy szczeniak skończy 2 miesiące.

d1wb6va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wb6va
Więcej tematów