Trwa ładowanie...

Wrocław. Policja przeprowadziła akcję "Motocyklista". Sporo mandatów i wniosków do sądu

W ostatnich dniach policjanci z wrocławskiej drogówki postanowili bliżej przyjrzeć się kierowcom jednośladów. Motocykliści byli baczniej obserwowani przez mundurowych. Przeprowadzono aż 165 interwencji.

Wrocław. Policja przeprowadziła akcję "Motocyklista". Sporo mandatów i wniosków do sąduŹródło: Policja
d2ayv74
d2ayv74

Aż 63 interwencje zakończyły się mandatami, a w 6 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Wrocławscy policjanci skupili się przede wszystkim na prędkości, stanie technicznym pojazdów oraz uprawnieniach.

Powszechnie wiadomo, że wielu motocyklistów porusza się po drogach bez prawa jazdy. Choć skala tego zjawiska z roku na rok się zmniejsza, to wciąż nie jest to rzadkość. Ponadto jednoślady są często w kiepskim stanie technicznym.

Wrocław. Motocykliści nagminnie łamią przepisy

Wrocławska policja uznała, że warto nie tylko karać, ale także edukować. Mundurowi przyznają, że kierowcy motocykli często poruszają się w sposób niewłaściwy, łamiąc nagminnie przepisy ruchu drogowego, ale także nie ubierają się w odpowiednią odzież zabezpieczającą.

ZOBACZ WIDEO: Osiem godzin w pracy to przeżytek. Kandydat na prezydenta zaskakuje

Kontakt motocyklisty z samochodem lub inną przeszkodą często kończy się dla kierującego śmiercią lub ciężkimi obrażeniami. Niejednokrotnie wynika to nie tylko z pecha, ale także z braku certyfikowanej odzieży motocyklowej.

d2ayv74

- Jak widzimy na drogach, duża grupa motocyklistów i rowerzystów potrafi w trasie zachowywać się odpowiedzialnie, ale są też tacy, którym wyraźnie brak rozsądku, rozwagi i odpowiedzialności za życie oraz zdrowie własne i innych uczestników ruchu. Dlatego też policjanci cyklicznie prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach - informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji.

Wrocław. Każdy chce bezpiecznie wrócić do domu

Motocykliści najczęściej łamią przepisy dotyczące prędkości oraz zachowania bezpiecznego dostępu od innych pojazdów. Nie sygnalizują także wcześniej swoich manewrów. Kierowcom samochodów ciężko jest ocenić prędkość jednośladu. To zupełnie naturalne - jest to znacznie mniejszy obiekt niż auto. Warto o tym pamiętać i starać się przewidywać błędy czy nieuwagę innych uczestników ruchu drogowego.

W sezonie letnim szczególnie ważny jest szacunek wszystkich użytkowników dróg do siebie nawzajem. Trzeba to mieć na względzie. Każdy z kierowców chce przecież bezpiecznie wrócić do domu.

Wrocław. Podstawowe porady dla motocyklistów

  • zachować odstęp od innych pojazdów, gdyż droga hamowania motocykla jest dłuższa niż samochodu, szczególnie na śliskiej nawierzchni,
  • zawsze wcześniej i wyraźniej sygnalizować zamiar wykonania manewru skrętu czy też zmiany pasa ruchu,
  • kierowcom samochodów często trudno ocenić prędkość motocyklisty dlatego należy cały czas być uważnym i obserwować drogę, aby w razie sytuacji niebezpiecznej móc szybko i odpowiednio zareagować,
  • od momentu rozpoczęcia jazdy należy koncentrować się wyłącznie na bezpiecznej jeździe i sytuacji na drodze.
d2ayv74

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2ayv74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ayv74
Więcej tematów