Wrocław. Ostatnie dni na złożenie wniosku do programu "Mozart". Można otrzymać pieniądze
Wrocław konsekwentnie wspiera przedsiębiorców i naukowców w realizacji różnego rodzaju projektów. Służy temu m.in. program "Mozart". Jeśli ktoś chce z niego skorzystać, zostało mu niewiele czasu. Wnioski są przyjmowane do 30 czerwca.
25.06.2020 16:02
Wrocław po raz dziewiąty organizuje wsparcie finansowe dla partnerstw naukowo-biznesowych. Mowa o naukowcach zatrudnionych na uczelniach i w instytutach współpracujących z przedsiębiorcami, którzy działają i zatrudniają w stolicy Dolnego Śląska.
Aby otrzymać dofinansowanie w ramach programu "Mozart", należy zgłosić propozycję wspólnego projektu. Środki z miejskiego budżetu otrzymają najwyżej ocenione pomysły.
Wrocław. Ostatnie dni na złożenie wniosku do programu "Mozart". Można otrzymać pieniądze
Program "Mozart" powstał w roku 2012. Jak dotąd, miasto Wrocław za jego pośrednictwem wsparło 222 projekty. Tematyka dotychczasowych partnerstw naukowo-biznesowych była mocno zróżnicowana i ciekawa, co tylko pokazuje, że na wsparcie w ramach "Mozarta" może liczyć każdy naukowiec.
- W efekcie współpracy naukowców i przedsiębiorców powstają nowe produkty i usługi, firmy biorące udział w programie zwiększają swoje obroty i dochody, poszerzają ofertę, co w konsekwencji powoduje ich rozwój i wzrost zatrudnienia – również w działach "badań i rozwoju" – podkreślają przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Akademickiego, które odpowiada za program "Mozart".
"Mozart" pozwala naukowcom łączyć dotychczasową pracę na uczelni z pracą na rzecz partnera biznesowego. Zyskują też nowe doświadczenie, dzięki któremu mogą zmodyfikować swoje programy nauczania.
Często jest też tak, że sami przedsiębiorcy biorą udział w zajęciach dla studentów, bo w ten sposób mogą się zapoznać z konkretnymi zagadnieniami.
Wrocław. Ostatnie dni na złożenie wniosku do programu "Mozart". Można otrzymać pieniądze
Efektywna współpraca naukowców i przedsiębiorców pozwala tworzyć nowe miejsca pracy na terenie Wrocławia, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w kontekście trwającej pandemii koronawirusa. Zaproszenie do programu "Mozart" skierowane jest do osób mających ciekawy pomysł na wspólny projekt:
przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą i zatrudniających na terenie Wrocławia co najmniej dwie osoby na podstawie umowy o pracę,
naukowców, co najmniej ze stopniem doktora, zatrudnionych w charakterze pracownika badawczego lub badawczo-dydaktycznego na uczelni czy instytutach naukowych PAN, instytutach badawczych i międzynarodowych instytutach naukowych.
Wrocław. Program "Mozart". Na co można liczyć?
W ramach 9. edycji programu "Mozart" można liczyć na następujące wsparcie:
- dofinansowanie z budżetu miejskiego otrzyma maksymalnie 30 partnerstw; realizowane przez nie projekty będą trwać 12 miesięcy (z opcją wydłużenia o 6 miesięcy), a miesięczny wymiar czasu pracy w ramach każdego z nich wyniesie średnio 32 godziny;
- wsparcie finansowe miasta wyniesie 3 200 zł brutto dla naukowca za 32 godziny pracy (jest to pomoc de minimis dla przedsiębiorstw);
Wsparcie otrzymają te partnerstwa, których współpraca zapewnia dalszy rozwój rynku pracy i tworzy innowacyjne produkty oraz usługi.
Wrocław. Program "Mozart". Harmonogram zapisów
- przyjmowanie wniosków: do 30.06.2020 r.
- rozstrzygnięcie konkursu: do 31.08.2020 r.
- podpisanie trójstronnych umów: 1–30.09.2020 r.
- rozpoczęcie realizacji projektów: 1.10.2020 r.
Czytaj także: Wrocław. Ktoś wrzucił szczeniaki do kosza na śmieci
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.