Trwa ładowanie...

Wrocław. Miasto szykuje się do remontu al. Hallera. To oznacza spore problemy dla kierowców

Ważna wiadomość dla kierowców, którzy codziennie pokonują al. Hallera - jedną z ważniejszych dróg we Wrocławiu. Miasto szykuje się do remontu fragmentu jezdni. W niektórych miejscach jest ona mocno spękana i zniszczona. To wymusza przeprowadzenie generalnej renowacji. Dla kierowców oznacza to utrudnienia.

Wrocław. Miasto szykuje się do remontu al. Hallera. To oznacza spore problemy dla kierowcówWrocław. Miasto szykuje się do remontu al. Hallera. To oznacza spore problemy dla kierowcówŹródło: Google Maps
d1d2et0
d1d2et0

Al. Hallera jest jedną z ważniejszych dróg we Wrocławiu - codziennie przejeżdżają nią tysiące samochodów, które poprzez obwodnicę śródmiejską z Mostu Milenijnego, przez Gądowiankę, docierają do ścisłego centrum miasta. W tym miejscu przebiega też droga krajowa numer 5.

Obecnie w kilku miejscach, i to na jezdniach w obu kierunkach, można znaleźć spękane i odkształcone fragmenty. Nie brakuje też kolein. Wprawdzie Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta stara się na bieżąco poprawiać stan drogi, ale bieżące roboty na niewiele się już zdają. Dlatego miasto podjęło decyzję o remoncie kapitalnym zniszczonego fragmentu al. Hallera.

Wrocław. Miasto szykuje się do remontu al. Hallera. To oznacza spore problemy dla kierowców

Jakie prace dokładnie zostaną zlecone na al. Hallera? "Przede wszystkim zerwanie nawierzchni na całej szerokości jezdni - wykonawca usunie 8-centymetrową warstwę starego asfaltu. Następnie wyreguluje włazy kanałowe, wpusty uliczne i skrzynki zaworów. W razie potrzeby wymieni bądź wyreguluje wpusty deszczowe oraz krawężniki. Na koniec ułoży nowe warstwy nawierzchni bitumicznej, wzmocnione siatką" - poinformował na swoim Facebooku prezydent Jacek Sutryk.

d1d2et0

Zarobki ratowników medycznych. Jeden z nich zdradza szczegóły

Po zakończeniu remontu nie zmieni się geometria ulicy ani organizacja ruchu. Znacząco poprawi się jednak jej wygląd, a także komfort kierowców. Jednak zanim do tego dojdzie, zmotoryzowani wrocławianie korzystający codziennie z al. Hallera będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Na razie jednak nieznany jest termin rozpoczęcia inwestycji. Nie wiadomo też, jak dokładnie wyglądać będzie organizacja ruchu w momencie prowadzenia prac remontowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1d2et0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d2et0
Więcej tematów