Wrocław. Aleja Wielkiej Wyspy rośnie w oczach. Efekty widać już przy ul. Krakowskiej
Aleja Wielkiej Wyspy to kolejna inwestycja, która ma poprawić komunikację we Wrocławiu. Dzięki inwestycji skróci się czas dojazdu w okolice pl. Grunwaldzkiego i Sępolna od strony Oławy. Ostatnimi czasy robotnicy poczynili spore postępy na placu budowy przy ul. Krakowskiej.
Aleja Wielkiej Wyspy to inwestycja wyczekiwana przez lata przez wielu mieszkańców Wrocławia. Zwłaszcza tych, którzy żyją w okolicach Sępolna czy Biskupina, którzy mają utrudniony dojazd do centrum i codziennie muszą stać w długich korkach.
Wrocław. Aleja Wielkiej Wyspy rośnie w oczach. Efekty widać już przy ul. Krakowskiej
W ostatnich dniach działania robotników skupiły się wokół ul. Krakowskiej. Rozpoczęła się tam m.in. przebudowa sieci podziemnych. To właśnie w tym miejscu rozpoczynać się będzie Aleja Wielkiej Wyspy. Obecnie w tym miejscu trasa się kończy - kierowcy mają jedynie możliwość zjechania w kierunku Oławy albo w stronę pl. Wróblewskiego.
Jak informują Wrocławskie Inwestycje, przy ul. Krakowskiej poszerzone zostaną też "ślimaki", które pozwalają na wjazd na górę. "Powstaje droga tymczasowa, która pozwoli przełożyć ruch z północnej jezdni na czas prac podziemnych" - przekazuje firma czuwająca nad inwestycją.
Koronawirus. Przywileje dla zaszczepionych. Dr Grzesiowski zabrał głos
Prace trwają też w innych częściach Wrocławia - przy ul. Międzyrzecznej można już dostrzec konstrukcję pod przyszły nasyp. Tam też Wrocławskie Inwestycje przygotowują się do przebudowy kolejnych sieci podziemnych.
Aleja Wielkiej Wyspy składać się będzie m.in. z dwóch mostów. Krótszy z nich liczyć będzie 350 metrów i powstanie nad Oławą. Kolejny, liczący 700 metrów, pojawi się nad Odrą.
Aleja Wielkiej Wyspy połączy ul. Krakowską z ul. Mickiewicza. Droga ułatwi wjazd i wyjazd z Wielkiej Wyspy i wpłynie na zmniejszenie ruchu przez serce Parku Szczytnickiego.
Łączna długość Alei Wielkiej Wyspy to blisko 3,4 km. Dzięki nowej inwestycji powstanie również 12,5 km chodników oraz 9,5 km ścieżek rowerowych. Koszt inwestycji to około 234 mln zł.