Trwa ładowanie...
wrocław
13-06-2023 14:49

Dostali paragon za lody. Wystarczył rzut oka, by zawiadomili władze

Beach Bar Port Węglowy we Wrocławiu stał się obiektem kontrowersji po odkryciu faktu, że lokal sprzedawał lody z zerowym VAT-em. Właściciele lokalnych lodziarni wyrazili oburzenie, a spółka, do której należy Beach Bar, przyznała się do błędu i przeprosiła za wprowadzanie klientów w błąd.

Lokal należący do miejskiej spółki nie rozliczał podatku VATLokal należący do miejskiej spółki nie rozliczał podatku VATŹródło: Twitter, fot: Miasto Wrocław, Wrocławskie podróże kulinarne
dbdi58g
dbdi58g

Beach Bar Port Węglowy, nowo otwarty lokal rozrywkowy działający od około dwóch tygodni, znalazł się w centrum kontrowersji z powodu wprowadzania klientów w błąd poprzez sprzedaż lodów z zerowym podatkiem VAT. Jest to rażąco niezgodne z obowiązującym prawem.

Właściciele lokalnych lodziarni we Wrocławiu alarmują, że takie działanie stanowi nieuczciwą konkurencję i jest szkodliwe dla całej branży.

Lokal nie rozliczał się z podatku VAT

Incydent wyszedł na jaw po tym, gdy goście Beach Baru Port Węglowy zauważyli, że lody oferowane w tym miejscu są objęte zerową stawką VAT. Oznacza to, że nie był tam pobierany podatek od wartości dodanej.

dbdi58g

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nauczyciele mają dosyć. "Sytuacja jest dramatyczna. Żenujące pensje i warunki pracy, które są nie do zniesienia"

W zwykłych warunkach stawka VAT na lody wynosi 8 procent, jednak Beach Bar Port Węglowy sprzedawał je bez jakiejkolwiek opłaty podatkowej. Taka praktyka jest wyraźnie niezgodna z przepisami prawnymi i stwarza nierówną konkurencję dla innych lokalnych lodziarni.

Fakt ten ujawniono na popularnym blogu "Wrocławskie podróże kulinarne". W poście oznaczono też Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia i poproszono o reakcję prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Właściciele pobliskich cukierni i lodziarni wyrazili swoje oburzenie w związku z tym przypadkiem. Pani Ania (imię zmieniono), właścicielka cukierni na południu Wrocławia, stwierdziła na łamach "Gazety Wrocławskiej", że gdyby to ona dopuściła się takiego naruszenia przepisów, musiałaby liczyć się z bardzo wysoką karą. Pytając retorycznie, czy urzędnicy będą w tym przypadku traktowani specjalnie, wyraziła nadzieję, że odpowiedzialni za Beach Bar Port Węglowy również zostaną ukarani.

dbdi58g

Pan Dariusz, właściciel lodziarni w centrum miasta, zwrócił uwagę na fakt, że za tym lokalem stoją potężne środki finansowe, co może wskazywać na nieuczciwą konkurencję. Beach Bar należy bowiem do miejskiej spółki, wokół której od dawna pojawia się wiele pytań.

Spółka Wrocławski Park Wodny przeprasza

Sprawa budzi również zaniepokojenie wśród przedstawicieli władz miejskich. Dariusz Piwoński, radny miejski z ramienia PiS, zastanawia się, czy błąd w przypadku Beach Baru Port Węglowy był jedynie przypadkowy, czy może był efektem celowego działania. Ponadto zwraca uwagę na konieczność znalezienia rozwiązania, które ochroni przedsiębiorców, którzy uczciwie konkurowali z aquaparkiem w sprzedaży lodów i usług gastronomicznych.

W odpowiedzi na sygnały internautów i opinie właścicieli lokali gastronomicznych, spółka Wrocławski Park Wodny, do której należy Beach Bar Port Węglowy, przyznała się do popełnionego błędu i przeprosiła za niego.

Rzecznik aquaparku Tomasz Sikora zapewnił, że już skorygowano błędne obliczenia VAT dla tej pozycji zarówno na poziomie systemu sprzedażowego, jak i deklaracji vatowskiej, która zostanie złożona do odpowiednich organów skarbowych.

dbdi58g

Czytaj także:

Źródło: "Gazeta Wrocławska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dbdi58g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbdi58g
Więcej tematów