Trwa ładowanie...

Bon turystyczny na Dolnym Śląsku. Gdzie i jak go wykorzystać?

Od 1 sierpnia osoby uprawnione mogą aktywować bon turystyczny. Można nim dokonywać płatności za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne. Na Dolnym Śląsku do programu zgłosiło się prawie 120 firm.

Bon turystyczny na Dolnym Śląsku. Gdzie i jak go wykorzystać?Bon turystyczny na Dolnym Śląsku. Gdzie i jak go wykorzystać?Źródło: dziejesie.wp.pl
d1bilkf
d1bilkf

Bon turystyczny można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Osoby uprawnione do świadczenia wychowawczego 500+ na swoim profilu PUE ZUS w zakładce Polski Bon Turystyczny znajdą wszelkie informacje o przysługującym im bonie.

Bon turystyczny na Dolnym Śląsku. Gdzie i jak go wykorzystać?

Prawie 120 firm na Dolnym Śląsku zarejestrowało swe usługi w systemie, który obsługuje świadczenie. To hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, ale także operatorzy turystyczni. Bon można bowiem wykorzystać na imprezy turystyczne, a nie tylko same noclegi.

Według ustawy impreza turystyczna to "oferta organizatora turystyki, gdy obejmuje ona co najmniej dwie usługi turystyczne, tworzące jednolity program i objęte wspólną ceną, jeżeli usługi te obejmują nocleg lub trwają ponad 24 godziny albo jeżeli program przewiduje zmianę miejsca pobytu".

Powrót do szkoły. "Nie ma żadnego dialogu z władzami oświatowymi"

Oznacza to, że bon turystyczny można wykorzystać nie tylko na nocleg. Warunkiem jest jednak obecność świadczącego usługę na liście organizatorów turystyki lub liście organizacji pożytku publicznego.

d1bilkf

Firmy, które spełniają wymagania i obsługują bon, wyszukać można poprzez wyszukiwarkę. Najwięcej działalności włączonych są do programu znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej i Jeleniogórskiej - blisko 80. We Wrocławiu to niemal 20 firm.

Jeśli osoba uprawniona do bonu turystycznego chciałaby wykorzystać go nie tylko na noclegi, to warto zrealizować świadczenie przez biuro podróży lub agenta. Nocleg nie stanie się przez to droższy, a takie rozwiązanie umożliwi spożytkowanie pieniędzy także na wstęp do muzeum, parku rozrywki czy naukę jazdy konnej.

Sam bon to 16-cyfrowy numer, który rodzic bądź opiekun otrzymuje smsem lub mailem. Warunkiem jest zarejestrowanie się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i aktywowanie go. Numer podaje się podczas rezerwacji pobytu lub imprezy turystycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1bilkf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bilkf
Więcej tematów