Trwa ładowanie...
d1t1h68

Wrocław: niefortunny eksperyment elektrochemika

Laboratorium po wybuchu(PAP/Adam Hawałej)
Michał W., profesor elektrochemik, zginął we
wtorek po południu w wyniku wybuchu w laboratorium Instytutu
Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Do wybuchu doszło podczas
przeprowadzania eksperymentu chemicznego.

d1t1h68
d1t1h68

W trakcie doświadczenia związanego z syntezą organiczną, czyli łączeniem związków chemicznych, doszło do tego tragicznego wybuchu. W momencie eksplozji w laboratorium była tylko jedna osoba. Profesor Michał W. - jak ocenił lekarz medycyny - zginął na miejscu - powiedział Sławomir Cisowski z wrocławskiej policji.

Laboratorium, gdzie doszło do wybuchu, zostało doszczętnie zniszczone. Z okien wyleciały szyby, roztrzaskane zostały wszystkie meble, szklane menzurki i inne przyrządy chemiczne - mówił kapitan Jan Zych z wrocławskiej Straży Pożarnej.

Michał W. prowadził najprawdopodobniej doświadczenia z etylenodwuaminą. W eksperymencie pomagała mu kobieta - pracownik uczelni. Jednak na chwilę przed eksplozją kobieta wyszła z laboratorium. To wyjście uratowało jej życie - ocenił Cisowski.

W budynku Instytutu, gdzie nastąpiła eksplozja, mieszczą się wyłącznie laboratoria i biura. (and)

d1t1h68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t1h68
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj