Trwa ładowanie...

Wpis Beaty Szydło o "pomaganiu". Ludzie są rozczarowani jej słowami

- Akcje charytatywne są po to, by pomagać potrzebującym, a nie dla nierozumnej promocji tych, którzy je organizują - napisała w dniu 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Beata Szydło. Pod wpisem byłej premier pojawiło się wiele krytycznych komentarzy, że "próbuje zdyskredytować szlachetną inicjatywę", angażując ją w polityczny spór.

Share
Wpis Beaty Szydło o "pomaganiu". Ludzie są rozczarowani jej słowami
Źródło: East News, fot: Robert Ostrowski
d313pf6

Była premier napisała, że każda szczera i bezinteresowna pomoc jest bezcenna. Zaapelowała, by pomagać z pokorą i w poszanowaniu dla tych, którzy na tę pomoc czekają. Dodała też, że ma wielki szacunek dla pomagających. Jej wpis w całości można przeczytać poniżej.

Szydło nie napisała, do kogo bezpośrednio go kieruje. Interauci jednak wiedzą swoje i mocno krytykują byłą premier za jej wpis.

Twitter
Źródło: Twitter
Twitter
Źródło: Twitter

Wpis szydło skomentowała też blogerka Kataryna. - To jest w sumie dość smutne, że była premier poczuła, że musi wbić szpilę. I jeszcze smutniejsze, że udaje iż chodzi jej o zasadę a nie jedną konkretną osobę - napisała na Twitterze.

Twitter
Źródło: Twitter

Beata Szydło po chwili odpowiedziała na jej wpis. - Chodzi o zasadę. Nie ma szpili, proszę się nie smucić. Pomaganie to radość. I by tej radości i sensu pomagania nie zatracić trzeba w tym wszystkim zachować rozsądek i powściągliwość - napisała Beata Szydło.

Twitter
Źródło: Twitter

Nie wszyscy politycy ze środowiska PiS zareagowali na WOŚP w taki sam sposób jak była premier. Prezydent Andrzej Duda przekazał na aukcję muszkę smokingową, a jego żona kostium, który miała na sobie podczas wizyty pary prezydenckiej USA w Polsce.

- Jeśli uda się ocalić choć jedno życie dziecka, to warto, a nawet trzeba pomóc - napisał z kolei na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

d313pf6

Podziel się opinią

Share
d313pf6
d313pf6
Więcej tematów