Trwa ładowanie...
d32ah86

Wpadka PiS na Twitterze. Przekręcili słowa Jarosława Kaczyńskiego

"Dzięki premier Szydło pokazaliśmy, że Polska nie jest krajem podmiotowym" - napisano na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze, relacjonując przywitanie Beaty Szydło przez Jarosława Kaczyńskiego po powrocie z unijnego szczytu w Brukseli. Wpis został już usunięty, ale... w Internecie nic nie ginie. Co na to suweren?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d32ah86

O usuniętym wpisie doniósł wiceprzewodniczący PO, Tomasz Siemoniak. "Już się PiS zorientował, że poszedł wyjątkowo prawdziwy wpis i skasował. Dla historii przypominam" - napisał.

Jak się szybko okazało, screeny krążyły już w sieci pośród "zwykłych" internautów.

"To takie freudowskie", "Mocne i 100% real!" - pisali. Inni ironizowali: "PiS położył solidny węgiel kamienny pod rozbudowę swej przedmiotowej podmiotowości".

d32ah86

A co naprawdę mówił prezes PiS na lotnisku w Warszawie? Spójrzmy na pozostałe, zachowane tweety:

"Duma", "obrona polskiej sprawy", "odbudowa wewnętrzna" - podkreśla PiS. Ale to nie wszystko. Kaczyński mówił również (o czym więcej można przeczytać tutaj), że "Szydło się nie ugięła", a rząd pokazał, że "Polska jestkrajem podmiotowym".

Przypomnijmy, że podczas unijnego szczytu na szefa Rady Europejskiej został ponownie wybrany Donald Tusk, przy sprzeciwie wyłącznie Polski, która nie podpisała konkluzji szczytu. Alternatywna rzeczywistość?

d32ah86

Podziel się opinią

Share
d32ah86
d32ah86