Trwa ładowanie...
d48kk7z

Wpadka brytyjskich służb. Wśród "ekstremistycznych" symboli logo Greenpeace i ukraiński tryzub

Przewodnik po ekstremizmie brytyjskiego resortu spraw wewnętrznych wywołał falę oburzenia na Wyspach. I nie tylko. Protestuje również ukraińskie MSZ. Żąda natychmiastowego usunięcia z wydawnictwa godła swojego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpadka brytyjskich służb
Wpadka brytyjskich służb (East News)
d48kk7z

Brytyjska policja antyterrorystyczna przygotowała przewodnik dla nauczycieli i personelu medycznego. Zawiera on różne symbole, które jak wskazuje tytuł publikacji, mają być związane z ruchami ekstremistycznymi. To co odkryli w przewodniku brytyjscy dziennikarze wywołało jednak sporą konsternację na Wyspach.

Zobacz także: Ukraina. Sąd skazał zamachowców na dożywocie. Potem ich wypuścił

Okazało się, że w przewodniku znalazły się loga takich organizacji jak Greenpeace, Peta czy Extinction Rebellion. Za ekstremistów uznano także członków organizacji "Stop Wojnie", "Stop GMO" oraz działaczy Kampanii na rzecz Nuklearnego Rozbrojenia, wegan, antyfaszystów, antyrasistów czy członków grup przeciwstawiających się rozbudowie lotnisk.

d48kk7z

Zobacz także: Ukraina wejdzie do Unii Europejskiej? "Potrzebujemy mocnego sygnału"

Symbole te znalazły się obok grafik jednoznacznie kojarzących się z ugrupowaniami neonazistowskimi czy rasistowskimi.

To nie wszystko. Wśród symboli wskazujących na związki z ekstremistami lub terrorystami znalazł się także tryzub, który jest godłem narodowym Ukrainy.

d48kk7z

Zobacz także: James Bond po ukraińsku. Niecodzienny bohater Ukrainy

Ukraińska dyplomacja zażądała w poniedziałek natychmiastowego usunięcia symbolu z publikacji.

"Herb państwowy Ukrainy bierze początek w czasach Rusi Kijowskiej i jest jednym z symboli jedności Ukraińców. Jest on szeroko wykorzystywany przez organy władzy państwowej i społeczność. Kojarzenie herbu państwowego Ukrainy z ekstremizmem obraża uczucia milionów ludzi na Ukrainie i poza jej granicami" - napisało MSZ w komunikacie.

Źródło: interia.pl, guardian.com

d48kk7z

Podziel się opinią

Share

d48kk7z

d48kk7z
d48kk7z
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów