Trwa ładowanie...

WP rozmowa. Bogdan Klich u Sławomira Sierakowskiego ocenia rok rządów PiS

Były minister obrony Bogdan Klich, senator PO w programie "WP rozmowa" stwierdził, że ma cztery "fundamentalne zastrzeżenia do nowej władzy". Pochwalił jednak rząd za wprowadzenie programu 500+.

d1vk2ib

Bogdanowi Klichowi nie podoba się to, że obecna władza "traktuje demokrację zupełnie inaczej niż Zachód". - Na Zachodzie obowiązuje model demokracji liberalnej. I choć są tendencje, żeby ten model łamać w niektórych miejscach, to jednak są to ciągle wartości, które są w traktatach założycielskich NATO i UE. Demokracja przez PiS traktowana jest jako większościowa - partia, która wygrywa ma prawo do nierespektowania praw i swobód obywatelskich - tłumaczył Klich.

Gość programu "WP rozmowa" zarzucił też rządzącym, że stosują prawo jako narzędzie kształtowania polityki władzy. - To podejście, którego korzenie są w filozofii niemieckiej polityki Carla Schmidta z lat 30. ubiegłego wieku. Jak była ona później wykorzystywana w faszystowskich Niemczech i komunistycznym PRL, to wiemy - tłumaczył Bogdan Klich.

Byłemu szefowi MON nie podoba się także obsadzanie stanowisk przez "Pisiewiczów", a także"podważanie konstytucji przez partię, która ma większość, ale nie ma większości konstytucyjnej", czyli spór wokół Trybunału Konstytucyjnego.

d1vk2ib

Czy jest coś, co zdaniem senatora Platformy Obywatelskiej, nowa władza zrobiła dobrze?

- Program 500+ jest tym, co daje szansę polskim rodzinom na poprawę ich sytuacji materialnej i dobrze się stało, że został wprowadzony - przyznał Bogdan Klich.

- Uważam, że powinniśmy jeszcze dynamiczniej działać w różnych obszarach - przyznał, pytany o ocenę roku rządów PiS, wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

d1vk2ib
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vk2ib
Więcej tematów