Trwa ładowanie...

WOŚP znów to zrobiła. Padł kolejny rekord

Jerzy Owsiak oficjalnie ogłosił kwotę, którą udało się zebrać podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota deklarowana wyniosła ponad 127 mln zł, ale WOŚP zapowiadało, że oficjalna będzie wyższa. Ostatecznie zebrano ponad 210 mln zł.

WOŚP znów to zrobiła. Padł kolejny rekordŹródło: Getty Images
d15rvfb
d15rvfb

Jerzy Owsiak mówił na konferencji prasowej, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pracuje przez cały rok na najwyższych obrotach, a nie skupia się tylko na finale. Lider WOŚP mówił również, że organizacja zaangażowała się w walkę z koronawirusem. Owsiak podkreślał, że 50 proc. Polaków widziało sprzęt z serduszkiem w szpitalach, a Fundację popiera 86 proc. osób - wynika z badania agencji badawczej Inquiry.

Lider WOŚP dziękował samorządowcom za wsparcie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ciepłe słowa skierował również do osób, które były zaangażowane w sztaby. Owsiak powiedział, że 65 proc. wpłat była online. Żałował też, że z Orkiestrą nie grały służby mundurowe. Mówił też o zachowaniu telewizji publicznej, która odwróciła się od WOŚP. Powiedział, że jest mu przykro z tego powodu. - Jesteście nieprofesjonalni - skomentował.

Oficjalna kwota 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Oficjalna kwota zebrana podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyniosła 210 813 830 złotych i 10 groszy. Owsiak podczas konferencji poruszył także inne wątki, takie jak spadek liczby urodzeń w Polsce o 25 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Zwrócił też uwagę na fakt, że część zakupionego przez Orkiestrę sprzętu czeka w kolejce, po tym, jak został zablokowany Kanał Sueski. Zaapelował również, aby rozliczyć kwestię respiratorów - "dla przyzwoitości".

Owsiak zdradził również, że w całej Polsce pojawią się billboardy. Będzie na nich widać na nich napis "Jestem! Dziękuję Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i medykom za życie i zdrowie". Pojawi się tam także kwota zabrana podczas tegorocznej zbiórki. Kolejny finał WOŚP, już trzydziesty, odbędzie się 30 stycznia 2022 r.

d15rvfb

WOŚP na służbę zdrowia zebrał już ponad 1,3 mld zł

Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce pod koniec stycznia, zbierano pieniądze na dziecięcą otolaryngologię i diagnostykę. Kwota deklarowana wyniosła 127 495 626 złotych. Od początku swojej działalności Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 mld zł i kupiła ponad 65 tys. urządzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15rvfb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15rvfb
Więcej tematów