Trwa ładowanie...

Wójcik ostro o Tusku: wpis jest szkodliwy dla Polski

Wiceminister Michał Wójcik ocenił w wieczornej rozmowie w TVP Katowice, że wpis Donalda Tuska w mediach społecznościowych o sytuacji w Polsce "jest szkodliwy dla Polski i Polaków".

Share
Wójcik ostro o Tusku: wpis jest szkodliwy dla Polski
Źródło: WP.PL
d1vqg6p

- Widać, że Donald Tusk dzisiaj w jakiś sposób wylewa frustrację poprzez przekazywanie właśnie za pośrednictwem komunikatorów społecznych swoich przemyśleń, refleksji. W moim przekonaniu to jest jakiś rodzaj frustracji, który niestety, ale jest wymierzony w nas wszystkich - mówił Michał Wójcik.

Wiceminister przypomniał ponadto, że to za czasów rządów Donalda Tuska dochodziło do wyłudzania podatku VAT, wtedy też - przypominał - działała firma Amber Gold. - To było złodziejstwo na szeroką skalę - zauważył. Wójcik stwierdził jednocześnie "że trzeba będzie kiedyś sprawdzić, jak to systemowo było zorganizowane, czy rzeczywiście można było mówić o jakimś grzechu zaniechania ze strony polityków".

Wiceminister odniósł się też do rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. Polski. - Dlaczego Donald Tusk włącza się do tej dyskusji stojąc w tym samym szeregu co Timmermans czy Verhofstadt - zastanawiał się. Wójcik odniósł się także do prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądu Najwyższego, którymi w środę zajmie się Sejm. - Został znaleziony kompromis - ocenił Wójcik.

- Proszę pamiętać o tym, że przez 28 lat nikomu nie udało się zrobić takiej dogłębnej reformy wymiaru sprawiedliwości - mówił. Jego zdaniem konieczność reformy wymiaru sprawiedliwości m.in. "widać po Krajowej Radzie Sądownictwa".

d1vqg6p

Podziel się opinią

Share
d1vqg6p
d1vqg6p
Więcej tematów