Trwa ładowanie...
d1oap73

Włodzimierz Czarzasty: Wiosna i SLD połączą się w jedną partię

Włodzimierz Czarzasty poinformował, że wkrótce SLD i Wiosna mają połączyć się na wspólnie ustalonych warunkach. Zgodę na konsolidację dała rada krajowa Sojuszu. - Partia Lewica Razem idzie swoją drogą, którą szanujemy - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włodzimierz Czarzasty: Wiosna i SLD połączą się w jedną partię
Włodzimierz Czarzasty: Wiosna i SLD połączą się w jedną partię (East News, Fot: Jan Bielecki)
d1oap73

Szef SLD spotkał się z dziennikarzami po posiedzeniu Rady Krajowej partii. Włodzimierz Czarzasty potwierdził, że wszystkie trzy partie utworzą wspólny klub lewicy w Sejmie. Dwie z nich wkrótce połączą się w jedno ugrupowanie.

- Należy się spodziewać połączenia na wspólnie ustalonych warunkach SLD i partii Wiosna. Partia Razem idzie swoją drogą, która jest przez nas absolutnie szanowana, ustalona razem z nami, taką sobie drogę wybrali i będziemy im we wszystkim pomagali - powiedział Włodzimierz Czarzasty, cytowany przez rp.pl.

Włodzimierz Czarzasty: kandydat na prezydenta w ciągu dwóch tygodni

Szef SLD stwierdził, że celem konsolidacji lewicy jest "rządzenie lub współrządzenie" za cztery lata. Czarzasty zapewnił też, że Lewica szybciej podejmie decyzję ws. kandydata na prezydenta. Ma ona jednak zostać ogłoszona dopiero 14 grudnia.

Zobacz też: Joanna Senyszyn o wyborach prezydenckich 2020. "Jestem gotowa"

- Decyzję ws. kandydata bądź kandydatki na prezydenta bądź prezydentkę podejmiemy (...) w przeciągu dwóch tygodni - zapowiedział szef SLD. Do tego czasu ma też być znana formuła wyłonienia osoby, która zmierzy się z Andrzejem Dudą. Czarzasty podkreślił, że kandydat Lewicy będzie wspierany przez wszystkie partie - Wiosnę, Razem i SLD.

Czytaj też: Lewica stawia warunki Schetynie
Włodzimierz Czarzasty kandydatem na wicemarszałka Sejmu, Krzysztof Gawkowski szefem klubu Lewicy

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oap73

Podziel się opinią

Share

d1oap73

d1oap73
Więcej tematów