Trwa ładowanie...

Włochy: Strajk na lotniskach w całym kraju. Alitalia odwołała blisko 100 lotów. Utrudnienia na trasach krajowych i zagranicznych

Strajk na lotniskach we Włoszech sparaliżuje ruch powietrzny w całym kraju. Udział w proteście wezmą zarówno naziemni pracownicy lotnisk, jak i załogi powietrzne.

Włochy: Strajk na lotniskach w całym kraju. Alitalia odwołała blisko 100 lotów. Utrudnienia na trasach krajowych i zagranicznychŹródło: iStock.com
dzs19ye
dzs19ye

Włochy – strajk personelu na lotniskach

Strajk na lotniskach we Włoszech rozpoczął się w poniedziałek 25 marca i potrwa od godziny 10 do 14. W ogólnokrajowym proteście bierze udział sześć związków zawodowych. Powodem wstrzymania ruchu przez załogi lotnisk i samolotów jest pogarszająca się sytuacja pracowników związana z nieuczciwą konkurencją tanich linii lotniczych.

Strajk Alitalia spowodowany jest trudną sytuacją finansową linii lotniczej. Do protestu przyłączyła się również załoga Air Italy, która strajkować będzie przez całą dobę z niewielką przerwą w godzinach porannych oraz wieczornych.

Włochy – strajk Alitalia i odwołane loty

Strajk na lotniskach we Włoszech boleśnie odczuje Alitalia. Linia lotnicza z powodu protestu załogi oraz personelu musiała odwołać 95 z 550 lotów zaplanowanych na poniedziałek. Były to głównie trasy krajowe. Odwołane loty zagraniczne to m.in. BrukselaMediolan Linate, Londyn – Mediolan Linate, czy też Rzym Fiumicino – Paryż.

Alitalia informuje, że mimo utrudnień wszyscy pasażerowie, którzy zakupili bilet na poniedziałek 25 marca, jeszcze dziś trafią do miejsca podróży. Klienci mogą również bezpłatnie zmienić datę rezerwacji. Jeżeli lot został odwołany lub opóźniony o więcej niż 5 godzin, pasażerowie mogą domagać się zwrotu pieniędzy za zakupiony bilet.

dzs19ye

Z powodu strajku na lotniskach we Włoszech Alitalia prosi pasażerów o upewnienie się, czy na ich trasie nie występują utrudnienia.

dzs19ye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzs19ye
Więcej tematów